Jejich první obětí se na silnici mezi Ostrovem a Karlovými Vary stal muž.

„Nedaleko benzinové čerpací stanice násilím donutili nastoupit do vozu muže, který šel pěšky směrem na Ostrov. Posadili jej mezi sebe na zadní sedačku a odvezli jej na polní cestu za Bor,” uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů. Na místě jej povalili na zem a požadovali po něm vydání peněz nebo jiných cenností. „Přitom jej bili po celém těle, čímž mu způsobili mnohočetné pohmožděniny. Také mu prohledali kapsy, z nichž odcizili jeho občanský průkaz a peníze. Zbitého muže nechali na místě, napadený skončil na traumatologii karlovarské nemocnice,” uvedla Papežová.

Obětí vydírání se pak stala žena z Ostrova. Požadovali po ní vydání čtyřiadvaceti tisíc korun. „Ženě i její dceři vyhrožovali fyzickým násilím, pokud peníze nevydá. Po odchodu z jejího bytu ženu ještě jeden z obviněných telefonicky kontaktoval s tím, že má čas do soboty, jinak bude mít velké problémy nejen ona, ale i její dcera,” doplnila Papežová.

Policisté záhy lupiče a vyděrače dopadli. „Po zadržení obvinění čekali v cele na rozhodnutí soudce o tom, zda budou trestně stíháni vazebně. Soudce ovšem vazební důvody neshledal, proto jsou obvinění stíháni na svobodě,” dodala karlovarská policejní mluvčí. ⋌