Kriminalisté už zahájili jejich trestní stíhání a obvinili je ze spáchání zločinného podvodu. Za způsobení značné škody jim tak v případě prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.
Jak se jim vlastně podařilo se k takovému množství nafty dostat? Po předchozí vzájemné domluvě a rozdělení rolí měl 27 letý muž uzavřít s tankovací společností kupní smlouvu, čímž se zavázal odebírat pohonné hmoty za předem sjednanou cenu s nastaveným měsíčním limitem čerpání. „Po dosažení nastaveného limitu se měla karta zablokovat, k čemuž nedošlo, a toho obvinění muži využili," uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.
Celkem tak povedený trojlístek společně natankoval postupně více než 22 000 litrů motorové nafty, které uskladňovali na pozemku jednoho z mužů. Šetřením kriminalisté zjistili, že obvinění rozprodali polovinu takto odčerpaných pohonných hmot dalším odběratelům za výrazně nižší cenu, než je obvyklá. „Druhá polovina byla na místě zajištěna. Celkem tak společnosti způsobili škodu necelých 600 000 korun," dodala mluvčí.
Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Na rozhodnutí si počkají v policejní cele.