„Mobilní hlídka karlovarských celníků v polovině letošního června prováděla běžnou kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu v souvislosti s dovozem, vývozem, nebo tranzitem zboží. Na komunikaci D6 na 167. km ve směru Sokolov – Cheb si vytipovala ke kontrole bílou dodávku,“ říká mluvčí celníků Lenka Havelková. 

Ve vozidle podle ní cestovali dva lidé - řidič a spolujezdec, oba vietnamské národnosti. Na dotaz, zda se ve vozidle nachází nějaké zboží podléhající celnímu dohledu, odpověděli muži, že ne, jelikož vezou pouze větráky. „Celníci přistoupili k fyzické kontrole vozidla, při které byla za sedadlem řidiče nalezena krabice značky Tefal, ve které byly uloženy dva igelitové sáčky. V každém z nich se nacházel další zatavený průhledný igelitový sáček obsahující bílou krystalickou látku. Řidič i spolujezdec shodně tvrdili, že neví, o jakou látku se jedná a komu patří,“ pokračuje mluvčí celníků a dodává: „Celníci provedli pomocí Ramanova spektrometru test, kterým bylo zjištěno, že se jedná o metamfetamin, známý jako pervitin. Celkové množství zajištěné látky přesahovalo dva kilogramy. Hodnota drogy by na černém trhu dosáhla více než 2 milionů korun.“

Vzhledem k závažnosti zjištění byla k případu byla povolána Policie České republiky. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy předali celníci podezřelé osoby a zajištěné drogy přivolané policejní hlídce. „Další šetření a úkony v rámci trestního řízení provádí už policie,“ uzavírá Havelková.