„Dne 3. ledna ve večerních hodinách jsme přijali oznámení o tom, že v obci Bor byl na ulici nalezen zraněný muž, ročník 1946,“ řekla Deníku policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Sedmasedmdesátiletý muž utrpěl těžké zranění hlavy. Ve vážném stavu byl s poruchami vědomí transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Borská radnice potvrdila, že jde o jejího zaměstnance. „Ano, poškozeným je úředník města. Napadení momentálně šetří policie, více k případu nevíme, nechtěl bych tedy spekulovat," řekl Deníku starosta Boru Rudolf Kodalík.

Policie je zatím na vyjádření opatrná. „Nyní provádíme šetření a zjišťujeme veškeré okolnosti této události. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení,“ uvedla v pátek dopoledne Brožová. K tomu, zda policie má již o pachateli jasno, či po něm stále pátrá, se nevyjádřila.

Podle informací Deníku byl muž napaden pěstí a zranil se zřejmě při pádu na chodník. Útočník ho neoloupil, proto je jednou z vyšetřovacích verzí, že napadení může mít souvislost s úředníkovou prací. Jde o pracovníka stavebního odboru, pod který spadá velké území, zahrnující tržnice a casina na Rozvadově, průmyslové zóny Vysočany a Nová Hospoda a další.