Nález mrtvé ženy vyšetřují policisté v Habartově. Bezvládné tělo šestaosmdesátileté důchodkyně nalezli ve čtvrtek v podvečer rodinní příslušníci v rodinném domě. Při ohledání těla lékař konstatoval, že žena zemřela násilnou smrtí.

„Vyšetřování je na samém začátku. Vzhledem k jeho průběhu a závažnosti proto nebudeme zatím poskytovat bližší informace,“ sdělila včera mluvčí krajské policie Andrea Pomichalová.

Žena bydlela na okraji Habartova. Zatím není jasný motiv násilného trestného činu. Policisté případ intenzivně vyšetřují. Na místě celou noc zajišťovali stopy. Přivolali i psovoda se služebním psem. Zda mají policisté alespoň podezřelého, ale zatím není jasné.

Deníku se podařilo zjistit, že stařenku vrah zřejmě ubil. Vražednou zbraní mohla být podle neoficiálních informací žehlička nebo podobný předmět. Ženu na místě nalezli v kaluži krve. „Přesná příčina smrti bude jasná po nařízené soudní pitvě,“ doplnila Pomichalová.

Místní lidé teď doufají, že vraha se policistům podaří rychle vypátrat. „Že by se tu za poslední roky stala vražda, nepamatujeme,“ řekl starosta města Ivo Zemek.