Při odchodu z prodejny však zloděje zadržela prodavačka. Té se ke krádeži přiznal. I přes zanedbatelnou škodu nyní muži hrozí až tříletý trest vězení.

„V posledních třech letech byl totiž za majetkovou trestnou činnost pravomocně potrestán. Policisté mu už sdělili podezření z přečinu krádeže,“ vysvětlil Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Nejinak se vedlo i dalším dvěma pondělním zlodějům. Devatenáctiletý mladík dostal v jenišovském supermarketu chuť na kuřecí maso, alkohol a uzeniny. Zboží v hodnotě přesahující tisíc korun schoval do batohu a pokusil se nepozorovaně opustit prodejnu. Neušel ale pozornosti pracovníků bezpečnostní agentury.

„I tento mladík může dostat u soudu až tříletý trest odnětí svobody. V posledních třech letech už byl za obdobnou trestnou činnost souzen,“ doplnil Valenta.

Třetím z odhalených zlodějů byla třicetiletá žena z Chomutova, která v drogerii v centru Karlových Varů chtěla ukrást řasenku a několik deodorantů. Zboží v hodnotě 1376 korun schovala do rukávů bundy. I tuto už dříve trestanou ženu zadržela ochranka obchodu. Zboží se ve všech třech případech vrátilo na pulty prodejen.