A protože řidič nereagoval na pokyn policistů k zastavení, byla z toho honička, která skončila až nedaleko obce Nová Ves. Tady ujíždějící řidič skončil v závěji, kde zapadl. Vzal sice nohy na ramena, ale daleko nedoběhl. Policisté ho dohonili a zatkli.

"Policisté si všimli projíždějícího vozidla značky Hyundai, ve kterém seděla dobře známá osoba. Proto se rozhodli automobil zastavit a jeho posádku zkontrolovat. Vozidlo však začalo zrychlovat a na zapnuté zvukové a výstražné zařízení s nápisem STOP řidič nereagoval. Hlídka vozidlo pronásledovala a to ujíždělo až do obce Prameny, kde odbočilo do obce Nová Ves. Tady řidič ujíždějícího vozidla najel do závěje, ve které zapadl," popsala honičku mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.
Poté, co policisté prchající řidiče dopadli, vyzvali ho k předložení řidičského průkazu. Ovšem nedočkali se. Zanedlouho pak vyšlo najevo, že onen výtečník má zakázáno řízení všech motorových vozidel až do roku 2022.

Následovala kontrola na přítomnost drog, která vyšla pozitivně. Výzvu k lékařskému vyšetření v nemocnici s odběrem biologického materiálu "řidič" odmítl. Při prohlídce vozidla policisté nalezli tři sáčky s neznámou krystalickou látkou, které byly odeslány na expertízu.

"Řidič skončil na policejní stanici. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu tak v případě prokázání viny může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody," dodala Týřová.