Společně měli vymyslet plán, že budou po podnikateli požadovat peníze za mlčenlivost ve věci dotačních titulů, které v minulosti získal ve výši kolem 150 milionů korun.

„Oslovit měli dalšího muže z Prahy ve věku 42 let, jehož úkolem měla být komunikace s vydíraným. Domluvili se, že mu budou říkat, co má podnikateli psát, a slíbili mu za to odměnu několik desítek tisíc korun. Tento muž měl vystupovat jako vlivný známý jiné osoby mající vliv na kontrolu správnosti vykazování dotací,“ uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Anonymně zasílali podnikateli zprávy a nutili ho k předání 4,5 milionu korun. S tím, že pokud tak učiní, nebude mít v čerpané dotaci, kterou získal, ani v žádných dalších dotacích, o které by žádal, žádné problémy. Pohrozili mu však, že pokud to neudělá, bude muset získané dotace vracet zpět. Kriminalisté se dostali až k vyděračům a zadrželi všechny tři muže. Zahájili proti nim trestní stíhání a obvinili je ze spáchání zločinu vydírání. Za uvedený zločin jim tak v případě prokázání viny hrozí pobyt ve vězení na dobu od dvou do osmi let.