Znepříjemňoval jí ho tak dlouho a vytrvale, až si vysloužil stíhání za přečiny nebezpečné vyhrožování, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nebezpečné pronásledování.

Obviněný muž měl na začátku ledna ve společném obydlí se svojí bývalou, o rok mladší manželkou přijít za ní do koupelny, když byla ve vaně. Tady ji chytit do takzvané kravaty a na krk jí přiložit blíže neurčený předmět. Měl jí pohrozit zabitím, pokud mu neřekne, koho má za přítele. „Poté sundal ženě ostrý předmět z krku a odešel z bytu pryč. V ženě však vzbudil důvodnou obavu o život a zdraví. Policejní hlídka poté využila možnost vykázat muže z bytu,“ uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

O den později se násilník vrátil a vylomil zámek v době, kdy v bytě nikdo nebyl. Vešel do bytu a pak ihned odešel, aniž by cokoliv odcizil. Ženě způsobil poškozením vstupních dveří škodu za zhruba 2 000 korun. Po předchozím vykázání měl obviněný muž opakovaně navazovat kontakt s bývalou manželkou, a to zasíláním velkého počtu SMS zpráv i opakovaným telefonickým voláním. Tím zásadně porušil podmínky vykázání. Navíc tak porušil usnesení Okresního soudu v Karlových Varech, kterým je předběžné opatření a prodloužení vykázání podezřelého na dobu jednoho měsíce. Tedy až do poloviny února. „Tím podstatně maří výkon úředního rozhodnutí,“ dodala mluvčí.

V dalším případě pak od poloviny listopadu do poloviny ledna neustále prostřednictvím SMS zpráv a sociálních sítí kontaktoval svoji bývalou přítelkyni. Tu delší dobu neustále hrubě uráží a vyhrožuje jí újmou na zdraví. „Za uvedené přečiny mu tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ konstatovala Týřová.