Muž sice nebyl 'na plech', ale vyrazil na plechy. Ukradl jich desítky

Karlovy Vary Třiatřicetiletý muž byl obviněn z krádeže, když se mu v Otovicích zalíbilo několik desítek pozinkovaných plechů a také okapové svody, které se rozhodl odcizit. Do areálu firmy pro ně vnikl bez použití násilí, ale i tak způsobil svou krádeží firmě škodu kolem 5 tisíc korun. Pachateli hrozí až dvouleté vězení.

Ve vedru je třeba dodržovat pitný režim i za volantem, ale bez alkoholu

Karlovarsko Jednatřicetiletý cizinec opilý řídil vozidlo značky Opel a na silnici mezi Žalmanovem a Novou Vískou po projetí pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a na rovném úseku naboural do dopravní značky a poté i do vzrostlého stromu. Hodnoty naměřené při dechové zkoušce ukázaly 2,67 a 2,74 promile alkoholu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a byl odvezen k lékařskému vyšetření. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění, škoda byla odhadnuta na 24 tisíc korun. Podezřelému hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Ukradl 30 lahví alkoholu za 11 tisíc

Karlovy Vary Pětatřicetiletý muž vnikl do místní restaurace, kde odcizil několik desítek lahví alkoholu různých značek a mobilní telefon, majiteli způsobil škodu přes jedenáct tisíc korun. Muž kradl opakovaně, proto si může jít sednout až na tři roky do vězení.

Lupič vypáčil dveře, ale nic neukradl

Karlovy Vary Šestadvacetiletý muž vnikl v nočních hodinách v Rybářích do oploceného areálu a poté i do domu na pozemku. Vypáčil několikery dveře, další poničil a prohledal dům, ale nic neukradl. I tak je škoda 10 tisíc korun. Lupič byl obviněn z krádeže vloupáním a poškození cizí věci a může dostat až tři roky.

Mladík má široké spektrum přečinů

Karlovy Vary 22letý muž porušil zákon několikrát a různými způsoby. Mladík například odcizil z obchodu drogistické zboží, vnikl na pozemek zahrady a ukradl kolo, vnikl do uzamčené sklepní kóje, odkud odcizil různé sportovní oblečení a potřeby, nebo nalezl platební karty a učinil z nich neoprávněné výběry. Za celkovou škodu 7 tisíc korun mu hrozí až 3 roky vězení.