Příbuzným ukradla několik šperků

Ostrov – Přilepšit si na kapesném patrně chtěla devatenáctiletá dívka, která se ale neštítila okrást své příbuzné. Z jejich bytu ukradla v polovině srpna několik kusů šperků za cenu kolem 9 000 korun. Za krádež jí teď v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zloděje nářadí pomohl dopadnout pes

Karlovy Vary – Služební pes pomohl najít a dopadnout zloděje,  který v jednom z areálů v Karlových Varech násilím vnikl do stavebních buněk. Odcizil tady kabelku, různé nářadí, jako například brusky, pily, a také různé kabely. Celkem tak způsobil poškozeným majitelům škodu předběžně odhadnutou na částku kolem 60 000 korun. Krádeže se podezřelý dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Sokolově. Teď mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Podvodník lákal peníze na internetu

Karlovy Vary – Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání dvacetiletého, kterého obvinili ze spáchání přečinu podvodu. V letech 2013 až 2015 umisťoval na internet pod různými emailovými účty k prodeji různé zboží. Poškozené uváděl v omyl, protože si byl vědom, že zboží nedodá. I tak po kupujících požadoval za dodání zboží zaplacení celé nebo zálohové částky předem na svůj účet. Zboží po zaplacení však nedodal a peníze si nechal pro vlastní potřebu. Takového jednání se dopustil ve více jak 50 případech a není vyloučeno, že počet poškozených ještě přibude. Škoda je prozatím předběžně odhadnuta na částku kolem 300 000 korun. Za podvod mu tak v případě prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody za způsobenou značnou škodu.