Kradla a kradla… Ale už dokradla

Karlovy Vary - Až na tři roky se může jít zchladit do vězení žena, která kradla ve velkém a nebylo to prvně. Tentokrát ji navíc chytl majitel kradených věcí při činu. „Vnikla v Rybářích do garáže, ze které odcizila stavební kolečko, do kterého si naložila měděné trubky, kabely a různé potraviny. Poté ještě odcizila z kůlny u domu elektrickou řetězovou pilu. Při činu byla podezřelá přistižena poškozenými a následně předána policejní hlídce. Celkem tak způsobila škodu necelých 6 tisíc korun," řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Muž v mercedesu potkal svodidla

Karlovarsko - V nemocnici k ošetření lehčích zranění skončila spolujezdkyně 45letého řidiče mercedesu. Ten nezvládl řízení na silnici z Plzně, a jelikož jel zřejmě nepřiměřeně rychle, přejel do protisměru a následně narazil do svodidel na druhé straně vozovky. K nehodě došlo kolem jednadvacáté hodiny. Zkouška na alkohol vyšla u řidiče negativně.

Tancechtivý muž vyrazil na diskotéku s nožem v ruce

Karlovy Vary - Vstup na lázeňskou diskotéku se stal kolem desáté hodiny večerní pěkně žhavou půdou. Devětadvacetiletý muž v podnapilém stavu zde vyhrožoval ochrance fyzickou likvidací. O dvě hodiny později se na místo vrátil a s sebou měl nůž, pomocí kterého se domáhal vstupu dovnitř. Poté byl muž zadržen policejní hlídkou a obviněn z výtržnictví a vyhrožování. Za to si může posedět až dva roky ve vězení.

Telefon pod dozorem

Karlovy Vary - Jak je dobré mít nejen svůj mobil pod kontrolou, ukázal aktuální případ, který úspěšně vyřešili karlovarští strážníci. Na operační středisko oznámil muž z Jenišova, že jeho manželce byla odcizena kabelka včetně mobilního telefonu. A že podle GPS souřadnic je schopen určit lokalitu, kde telefon je. Na místo ihned vyjela hlídka, která pak ve spolupráci s oznamovatelem velmi brzy vypátrala na lavičce sedícího muže, jenž se přehraboval v ukradené kabelce. Sedmačtyřicetiletý lupič z Klášterce byl strážníky na místě zadržen a předán Policii ČR.

Muž toho má na kontě víc, dopustil se hned několika různých krádeží

Karlovy Vary - Kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže a obvinili jej z krádeže, porušování domovní svobody a z poškozování cizích věcí. „Muž měl ve třech případech vniknout na zahradu domu a do sklepních kójí v Karlových Varech, odkud odcizil tři horská jízdní kola. V dalším případě vylomil vrata do garáže a odcizil z ní motocykl, příslušenství k motocyklu a různé nářadí. V posledním případě v nočních hodinách vypáčil dvířka dvou výherních automatů, ze kterých odcizil částku necelé 2 tisíce korun," řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Zloděj svým jednáním způsobil celkovou škodu odhadnutou na částku 75 tisíc korun. Jelikož byl za obdobné jednání již v minulosti trestán, hrozí mu nyní až tři roky odnětí svobody.

Náklaďák vyjel z vedlejší a nedal přednost

Děpoltovice - Řidič nákladního vozidla, jedoucí po vedlejší silnici od Děpoltovic, nedal přednost řidičce, která jela po hlavní silnici z Nejdku do Karlových Varů, a vjel jí do cesty. Došlo ke střetu, po němž musela být žena odvezena k ošetření lehčích zranění do karlovarské nemocnice. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovými zkouškami. Škoda na vozidlech je předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun. Řidič nákladního vozidla, který nehodu způsobil, dostal blokovou pokutu.