Řidič převrátil náklaďák plný dřeva

Karlovarsko - K dopravní nehodě nákladního vozidla značky Volvo s přívěsem, který byl naložen dřevem, došlo v úterý krátce po deváté hodině . Bouračka se stala na lesní cestě od obce Suchá. Tady 39letý řidič při projíždění zatáčky najel na nezpevněnou krajnici, která byla promáčená. Přitom došlo k převrácení nákladní soupravy a vysypání dřeva. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou orientační dechovou zkouškou. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 200 000 korun. Za přestupek byla řidiči uložena bloková pokuta.

Dva dny, přes tisíc aut

Karlovarský kraj - Přes tisícovku automobilů zastavili a zkontrolovali policisté v Karlovarském kraji během dvou dnů při zvláštní bezpečnostní akci. První den zvládli více než 680 vozidel a zjistili 99 přestupků. Z těch závažnějších a body oceněných prohřešků se jednalo ve 32 případech o nevyhovující technický stav vozidla a 17 řidičů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. Dva řidiči řídili vozidlo pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem návykové látky. Při akci byli dále zjištěni dva pachatelé trestné činnosti. Druhý den akce zkontrolovali policisté přes 380 vozidel a zjistili 89 přestupků. Ve 27 případech to byl nevyhovující technický stav vozidla, 20 řidičů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. Dva řidiči pak usedli za volant pod vlivem alkoholu a dva byli pod vlivem návykové látky.

Alkohol za volantem, častý prohřešek

Karlovarský kraj Dopravní policisté se během uplynulého víkendu opět zaměřili na podnapilé řidiče a i tentokrát byli úspěšní. Z kontrolovaných řidičů ukázaly testy, že se jich před jízdou napilo alkoholu devět. Smutnou rekordmankou se stala 29letá žena, která v Nové Roli nadýchala dokonce 2,03 promile. Jeden z řidičů usedl za volant pod vlivem marihuany. V oněch devíti případech kriminalisté zahájili úkony trestního řízení za ohrožení pod vlivem návykové látky a všechny případy jsou nadále v šetření.

Mladík posprejoval půlku Valče

Valeč S prázdninami se poněkud netradičně loučil jednadvacetiletý mladík. Poslední srpnovou noc vzal do ruky sprej a vyrazil ničit různá místa po Valči. Několik nápisů vytvořil na autobusové zastávce, na panelovém domě, na dřevěném plotě a nepohrdl ani korbou zaparkovaného nákladního vozidla. Celkem svým jednáním způsobil škody ve výši 16 tisíc korun. Hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

Bezdůvodně ničil automobily

Karlovy Vary Škodu, která přesahuje 220 tisíc korun, způsobil svým nevysvětlitelným jednáním 28letý muž. Ten úmyslně hodil nejméně ve dvanácti případech kamení na projíždějící automobil a v několika dalších situacích poškozoval čelní skla zaparkovaných automobilů. Je obviněn z poškozování cizí věci, a pokud mu bude prokázána vina, může si jít sednout až na rok do vězení.