V zemi leželo třináct min z války

Toužim - V sobotu byl na tísňovou linku 158 nahlášen nález munice, a to v lesním porostu u obce Luhov. Policisté z Obvodního oddělení Toužim provedli zajištění místa nálezu a na místo byl povolán pyrotechnik z Expozitury Teplice. Ten zjistil, že se jedná o 13 kusů dělostřeleckých min z druhé světové války z výzbroje americké armády, a na místě je zneškodnil.

Řídil bez „papírů", způsobil nehodu, ujel od ní a nakonec auto zapálil

Chodov - Do střetu se zákonem se dostal sedmatřicetiletý muž z Chodova, který si na silnici počínal jako smyslů zbavený. Přestože nemá řidičský průkaz, usedl za volant automobilu značky Volkswagen a způsobil v Chodově dopravní nehodu, od které ujel. Vozidlo poté o pár hodin později odstavil u silnice u obce Horní Nivy, kde ho polil hořlavou látkou a následně zapálil. Vozidlo zcela shořelo a tím způsobil majiteli vozidla škodu, která podle odborného vyjádření dosáhla asi 55 000 korun. V případě odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Nejdříve podváděl, a pak ještě kradl

Ostrov - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého muže Chebu, kterého obvinili ze spáchání přečinů podvodu a krádeže. Provinění se měl dopustit na konci července, kdy v Ostrově v úmyslu obohatit se vylákal na poškozeném muži částku kolem 20 000 korun s tím, že je smění za jinou měnu, kterou mu předá následující den. Peníze mu však nepředal a přestal s ním komunikovat. O den později pak stejnému muži v době, kdy spal, odcizil finanční hotovost přesahující 11 000 korun. Celkem mu tak způsobil škodu kolem 32 000 korun. V případě prokázání viny mu tak za krádež a podvod hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Na motorce si s sebou vezl opici

Stružná - Pěknou „opičku" si s sebou vezl jedenadvacetiletý řidič motocyklu, kterého zastavila policejní hlídka na silnici mezi Stružnou a Dlouhou Lomnicí. Při kontrole byla s řidičem provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,06 promile. Řidiči byla zakázána další jízda. Případ je v šetření policistů.

Spala v hotelech, ale bez placení

Karlovy Vary - Na 30 000 korun se vyšplhal účet za ubytování, který měla zaplatit šestatřicetiletá cizinka ve dvou karlovarských hotelech. Jenomže nezaplatila… Nejprve se na začátku listopadu ubytovala v jednom z karlovarských hotelů, ze kterého po přespání odešla bez placení. O den později si v Karlových Varech zarezervovala lázeňský pobyt, kdy po několika dnech opět bez zaplacení nepozorovaně odešla. V ten samý den pak přespala v jiném hotelu ve stejném městě, ze kterého po dvou dnech znovu bez zaplacení odešla. Celkem tak způsobila škodu kolem 30 000 korun. Policisté cizinku zadrželi a předvedli ji k soudu. Soudce ženu odsoudil k pětiletému zákazu pobytu v České republice.