Opilý řidič nacouval do dvou seniorů

Nejdek - Sedmatřicetiletý muž si může posedět až čtyři roky ve vězení. Koncem léta neopatrně v protisměru couval po nejdeckém náměstí u přenosného semaforu, který zde řídil dopravu. Muži se povedlo srazit dva chodce. 71letá žena a 80letý muž byli s lehkým a těžkým zraněním převezeni k ošetření do nemocnice. Muž byl obviněn z ublížení na zdraví z nedbalosti. Při dechové zkoušce vyšel kladný výsledek s hodnotou 0,43 promile alkoholu v krvi. Muž je obviněn a čeká na rozhodnutí soudu.

Rychlá jízda a nepozornost. Další sražený chodec

Olšová Vrata - Nepřizpůsobení rychlosti a způsobu jízdy aktuální situaci na silnici se nevyplatilo 36leté řidičce. Žena mezi Olšovými Vraty a Kolovou jela takovou rychlostí, že nebyla schopna zastavit včas, a navíc přehlédla chodce, který šel po pravé straně vozovky. Ten při srážce utrpěl zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Alkohol vyloučila dechová zkouška jak u řidičky, tak u muže. Škoda na automobilu je odhadnuta na 10 tisíc korun. Případem se nadále zabývají kriminalisté.

Na prodeji pervitinu vydělal 400 000 Kč

Karlovarsko - Drogu pervitin prodával na Karlovarsku devětadvacetiletý muž. Od zákazníků přitom inkasoval více než 400 000 korun. Kriminalisté ho nyní obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný muž s drogami obchodoval od letošního března na různých místech regionu a pervitin prodal ve více než 350 případech. Obviněný si usnesení o zahájení trestního řízení převzal ve věznici, kde je již umístěn za jinou trestnou činnost.

Podvodník vylákal ze seniora tisíce

Ostrov - Třicetiletý muž si přišel na 63 tisíc, ovšem dost smutným způsobem. Pachatel měl od letošního července do října osobně či telefonicky opakovaně kontaktovat 85 letého muže a žádat jej o poskytování půjček. Potřebu peněz odůvodňoval různými smyšlenými důvody a seniora vždy ubezpečoval, že mu peníze neprodleně vrátí. „V jednom případě po něm požadoval zapůjčení zlatých šperků, které později prodal. Celkovou finanční hotovost přesahující 63 tisíc korun použil pro vlastní potřebu. Teď mu za podvod, kterým způsobil větší škodu, hrozí v případě prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody," uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.