Trojice zlodějů ukradla horolezecké potřeby, snažili se je rozprodávat

Karlovarsko - Trojice zlodějů, muži ve věku 33 a 31 let a 24letá žena, nyní čelí obvinění z podílnictví a krádeže. Pokud je soud uzná vinnými, mohou si posedět až pět let za mřížemi. „Muži měli v zimě loňského roku násilím vniknout do areálu v Jáchymově a odcizit odtud výbavu v celkové hodnotě kolem 123 500 korun. Jednalo se o sedáky, kladky, karabiny, horolezecké přilby, lana, reflexní luky a dalších věci. Muži tyto věci chtěli rozprodat a k tomu jim měla pomoci 24letá žena," řekla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Byl dopaden další opilec za volantem

Horní Slavkov - Dvaatřicetiletý muž byl v Horním Slavkově zastaven policejní hlídkou. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,74 promile alkoholu v krvi. Teď je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muž řídil bez řidičáku, hlídka jej stopla

Pozorka - Policejní hlídka kontrolovala řidiče a silnici mezi Pozorkou a Nejdkem. Čtyřiatřicetiletý muž z Karlovarska usedl za volant osobního vozidla i přesto, že má uložený zákaz řízení, jelikož v minulosti jel pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Granát nebyl granát. A navíc se někam ztratil

Karlovy Vary - Údajný nález staré munice oznámili muž a žena na linku 158. Poblíž ulice Kpt. Jaroše měl muž nalézt údajně ruční granát, velký jako pěst. Ten ovšem odhodil do nedaleké tůně, která je bažinatá a plná listí, klacků a dalších věcí. „Na místo byli přivoláni policejní pyrotechnici a hasiči. Hasiči vyčerpali vodu z tůně a pyrotechnici prohledali místo, kde by se onen granát mohl nacházet. Žádný předmět takového tvaru ani velikosti nenašli," řekla Kateřina Böhmová, krajská policejní mluvčí. Ta také apeluje na ty, kterým by se podobný nález povedl, aby s municí nemanipulovali a okamžitě volali na policejní linku 158.

Strážníci zajistili tři převozy na záchytku

Karlovy Vary - Pomlázka a nějaký ten panáček na zdraví k Velikonocům neodmyslitelně patří. Důležitou podmínkou je poté nesedat za volant anebo nepřehnat konzumaci do té míry, že člověk putuje na protialkoholní záchytnou stanici. I přes tyto obecně známé věci karlovarští strážníci během prodlouženého velikonočního víkendu zajišťovali hned tři převozy na zmíněnou „záchytku". „V sobotu nad ránem pak v obchodně-správním centru města narazili i na dvě podnapilé osoby, které neváhaly usednout do vozidla, žádný z případů neměl přímo se svátky nic společného. Sedmadvacetiletý muž z Karlových Varů s přítelkyní nastoupil na ulici D. Bechera do vozidla přímo před hlídkou městské policie, která opodál prováděla kontrolu, a odjel," uvedl velitel strážníků Marcel Vlasák. Strážníky zaujal nekoordinovaný pohyb dvojice, a tak bylo dílem pár okamžiků, než bylo vozidla zastaveno a řidič se podrobil dechové zkoušce, která prokázala téměř 1,5 promile. Místo domů putoval řidič na policii, které byl případ předán.