Výtržník poškodil značky

Karlovy Vary - K výtržnictví došlo na několika místech v Karlových Varech. Odneslo to přitom několik dopravních značek. Nyní vyšlo najevo, že jejich ničení měl na svědomí 23letý muž. Při svém „tažení" po městě nejdříve zlomil uchycení svislé dopravní značky parkoviště s dvěma dodatkovými tabulkami a další dopravní značku o kousek dál vyvrátit. Přitom však vyrval i zámkovou dlažbu. Na jiném místě pak převrátil dřevěnou lavičku a také odpadkový koš. Městu Karlovy Vary tak způsobil škodu přesahující 5 000 korun. Policisté z Obvodního oddělení v Karlových Varech teď ničitele majetku stíhají za spáchání přečinů výtržnictví, poškození cizí věci a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. V případě prokázání viny mu tak hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Podvodník prodával a nedodával

Karlovy Vary - Podvodu, a to nejméně ve 12 případech, se dopustil jedenadvacetiletý muž. Z toho v devíti případech nabízel na internetových portálech k prodeji mobilní telefon a ve třech případech herní konzoli. Ve všech případech na inzeráty reagovali zájemci o zboží, se kterými se domluvil na platbě předem s tím, že jim nabízené zboží pošle poštou. Po připsání platby na účet však zboží neposlal a peníze si ponechal. Celkem tak všem poškozeným způsobil škodu přesahující 100 000 korun. Za podvod mu tak hrozí až pětiletý trest odnětí svobody za způsobenou větší škodu.

Ukradl „espézetku" i benzin

Karlovy Vary - Policisté z Obvodního oddělení v Karlových Varech zahájili trestní stíhání 22letého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci, krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněný muž měl nejprve bez vědomí svých rodičů odcizit z bytu klíče od osobního vozidla značky Renault. S tím pak odjel a vozidlo užíval do jeho zadržení. V pátek 7. října řídil v Karlových Varech vozidlo značky Renault, a to i přesto, že mu byl rozhodnutím soudu vysloven zákaz řízení. V ten samý den pak v Karlových Varech odcizil ze zaparkovaného vozidla přední registrační značku, kterou umístil právě na vozidlo Renault. S tím přijel k čerpací stanici, kde natankoval a bez zaplacení odjel pryč. A to i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen soudem pro krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté muže zadrželi a v případě prokázání viny mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Obelstil stát, poskvrnil svou funkci a zneužil důvěřivou ženu

Karlovarsko - Starší muž se dopustil činu zneužití pravomocí státního úředníka. Pachatel byl bývalý pracovník úřadu pro dopravní problematiku. Na své pozici vyřizoval přednostně žádosti, nebo schvaloval technologické způsobilosti vozidel. S tím mu pomáhala žena, která si myslela, že má příliš mnoho práce a nestíhá. Netušila, že se dopouští trestného činu. Muž svým chováním porušil zákonnou povinnost úředníka, nedodržoval právní postupy, nebyl nestranný a jeho jednání vedlo ke střetu veřejného zájmu. Svým jednáním dopomohl subjektům podnikajícím v dovozu vozidel ze zahraničí k vyšším finančním ziskům. Za tento trestný čin hrozí muži vězení v rozmezí jednoho až pěti let.

Z restaurace ukradl pokladnu

Karlovy Vary - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 26letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Toho se měl dopustit tím, že na konci ledna tohoto roku vnikl oknem do prostoru restaurace v Karlových Varech, ze které odcizil platební terminál a mobilní telefon. Majiteli restaurace tak způsobil na odcizení a poškození škodu přesahující 10 tisíc korun. Krádeže vloupáním se dopustil i přesto, že byl již za stejný trestný čin v posledních třech letech odsouzen. Teď mu v případě prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Boural a sám se odvezl do špitálu

Karlovy Vary - Čtyřicetiletý motocyklista naboural v Karlových Varech a sám se poté dopravil do nemocnice. Uháněl po ulici Chebská v Karlových Varech ve směru od Jenišova na centrum. Před kruhovým objezdem nacházejícím se pod komunikací silnice 1/6 zřejmě nepřizpůsobil rychlost motocyklu stavu komunikace. Na mokrém povrchu dostal smyk a havaroval. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který se sám odvezl do nemocnice, kde byl ošetřen a následně hospitalizován. Policisté s ním provedli orientační dechovou zkoušku, která vyšla s negativním výsledkem. Případ je nadále v šetření policistů.

Agresivní muž rozbil lahví boční sklo na autobusu

Karlovy Vary - Ke slovní rozepři mezi šestačtyřicetiletým mužem ze Sokolovska a řidičem autobusu došlo v ranních hodinách na zastávce MHD „Atrium" v Karlových Varech. Podle řidiče měl muž rozhazovat po silnici odpadky, na což ho upozornil. To ale byla nejspíše chyba, napomenutý muž na to reagoval agresivně a hodil skleněnou láhev do předního bočního okna u řidiče, které rozbil.

„Dopravní společnosti tak svým jednáním způsobil škodu předběžně odhadnutou na částku kolem 30 tisíc korun. Muž byl policisty zadržen a převezen na policejní služebnu. Za uvedené jednání mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který mu v případě prokázání viny hrozí až roční trest odnětí svobody," uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Skokani ničili auta 

Karlovy Vary - Na skupinu mladíků „hopsajících" po zaparkovaných autech upozornili strážníky lidé ze Staré Role. Strážníci na místo dorazili během pěti minut, vyžádali si přesnější popis osob a během okamžiku je našli u diskotéky Brooklyn. Oba osmnáctiletí mladíci z Karlových Varů byli předáni Policii ČR.

Pomoc přišla po laně

Karlovy Vary - Techniku slaňování v praxi si strážníci vyzkoušeli v Rybářích. Hlídka byla vyslána do jednoho z domů v Buchenwaldské ulici. Impulsem bylo oznámení, že se z bytu obývaného manželi vyššího věku ozývá volání o pomoc a sténání. Na zvonění a výzvu k otevření nikdo nereagoval. Jeden ze strážníků se proto k uzavřenému bytu slanil z bytové jednotky o patro výš. Zjistil, že je uvnitř žena, která, jak se později ukázalo, tvrdě spala. Klepáním na okno se ji ale podařilo vzbudit a strážník se dostal do bytu. V obývacím pokoji byl její manžel, který byl zraněný, v mírném šoku a neschopný pohybu. Po první pomoci ze strany strážníků byl zraněný předán záchranářům. Zásah trval zhruba 45 minut a k jeho zdárnému průběhu pomohla všímavost a vstřícnost sousedů postižených manželů.