„Odvolání státního zástupce proti poslednímu zprošťujícímu rozsudku Krajského soudu Plzeň bylo zamítnuto jako nedůvodné, rozsudek tak nabyl právní moci,“ potvrdila Deníku mluvčí VS Praha Simona Heranová.

Dvojnásobná vražda, za kterou byl Tempel potrestán, se stala před dvaceti lety na lesním parkovišti u Hruškové na Sokolovsku. Tempel dostal doživotí za to, že zastřelil muže, od něhož chtěl koupit auto, a dalšího muže surově umlátil. Obě těla měl druhý den zakopat ve Staré Vodě na Chebsku.

Krajský soud v Plzni Tempela, jenž vinu popíral a tvrdil, že vraždy spáchal muž přezdívaný Biftek, opakovaně osvobodil, ale Vrchní soud v Praze verdikty opakovaně rušil. Tempel byl nakonec pravomocně odsouzen na doživotí, odsuzující verdikty ale letos v červenci zrušil Ústavní soud, když předtím Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konstatoval, že Česká republika porušila Tempelova práva a upřela mu právo na spravedlivý proces, navíc vše trvalo nepřiměřeně dlouho. Posledním platným rozsudkem tak bylo nyní nepravomocné rozhodnutí Krajského soudu v Plzni z roku 2007, které Tempela obžaloby zprostilo. Jím se nyní VS zabýval a protože zamítl odvolání státního zástupce, je Tempel definitivně nevinný. Za mřížemi ale zatím zůstává, odpykává si jiný trest, z doby před rokem 2001. Jeho obhájci ale usilují o jeho propuštění na svobodu a dá se předpokládat, že budou pro svého klienta žádat vysoké odškodné.