Více než sto gramů heroinu v hodnotě přesahující sto tisíc korun zajistili policisté v bytě šestačtyřicetiletého cizince z Nové Role. Zadržený dealer je podle Pavla Valenty, mluvčího karlovarských policistů, podezřelý z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a ze zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

„Šestačtyřicetiletého muže zadrželi policisté v úterý v odpoledních hodinách v jeho bytě ve Svobodově ulici,“ uvedl Valenta. Zatčení podle jeho slov předcházelo několikaměsíční monitorování činnosti dealera. „Za dobu, kdy jej policisté sledovali, prodal heroin za více než 60 tisíc korun,“ konstatoval Valenta. Drogu muž prodával po celém Karlovarském kraji.

Na případu kriminalisté intenzivně pracovali půl roku. „Zadržený dealer je v současné době v policejní cele. Vyšetřovatel už podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby,“ dodal Valenta. Za výše jmenované trestné činy hrozí podle Valentových slov zadrženému muži trest odnětí svobody až na osm let.