Muž hrozil, že se poleje benzínem a zapálí. K tomuto kroku se nakonec odhodlal a přivodil si popáleniny druhého a třetího stupně. Podle policistů se však o trestný čin nejednalo.

„Dostali jsme informaci, že se muž polil na sídlišti v Toužimi benzínem a hrozí, že se zapálí. Hned jsme vyrazili na místo,“ komentoval případ Martin Kasal, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. „Podle volajících se pak muž skutečně zapálil a před záchranáři utekl,“ dodal hasičský mluvčí Kasal.

Po zapáleném muži se pak rozjelo intenzivní pátrání. Svědci uvedli, že muž zamířil k budově zámku, což se nakonec potvrdilo. Hasičům se muže totiž podařilo objevit ve sklepení zámku.

„Když jsme muže ve sklepení zámku našli, byl živý, ale měl popálené ruce, a tak jsme ho předali záchranářům,“ sdělil Martin Kasal.

Podle Lukáše Hutty, mluvčího záchranné zdravotnické služby, měl muž popáleniny druhého a třetího stupně. „Nejprve jsme ho odvezli na ošetření do Karlových Varů. Muž měl popáleniny na hrudníku, krku a rukou. Poté jsme ho transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice v Praze,“ dodal Hutta.

Policisté případ dál vyšetřovat nebudou. „Celou věc jsme zaevidovali, ale neřešili jako trestný čin. Muž totiž policistům sdělil, že v podnapilém stavu manipuloval s benzínem,“ konstatovala k páteční události v Toužimi Andrea Pomichalová, mluvčí Policie ČR.