Mnoho obchodů a pohostinských zařízení je nyní v Karlovarském kraji podobně jako v celé republice zavřeno. Zloděje však lákají i přesto, nejčastěji se zaměřují na restaurace. Jak uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí, počet vloupání do obchodů v době od letošního 1. ledna do 31. října ve srovnání se stejným obdobím loňského roku klesl. Naopak mírně vzrostl počet vloupání do restaurací.

„V daném časovém horizontu evidujeme 39 případů vloupání do obchodů, což je o čtyři případy méně než za stejné období loňského roku. Také došlo k poklesu vloupání do ubytovacích zařízení, bylo jich sedm, což je o dvě méně než vloni,“ upřesnila mluvčí. Zloděje daleko více lákaly restaurace, do nichž se letos vloupali čtyřiadvacetkrát, což je o tři případy více než za stejné období loňského roku. Celkem se letos stalo už 536 vloupání, což je o 28 případů méně než vloni

I když jsou hotely zavřeny, opuštěné nejsou. „V hotelu zůstává personál, který má na starosti zajištění jeho bezpečnosti a další úkoly,“ vysvětlil ředitel hotelu Ambassador Jan Žďárek.

Že platí zákaz nočního vycházení, některé zloděje vůbec netrápí a páchají trestnou činnost nadále i v nočních hodinách. Důkazem je například řádění pětadvacetiletého muže, který během zákazu nočního vycházení vykradl několik rodinných domů na Sokolovsku a Chebsku, orientoval se na menší obce.

„Muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dva roky až osm let, protože se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,“ uzavřel policejní mluvčí Jakub Kopřiva.