O tašku málem přišla na karlovarském horním vlakovém nádraží jedenaosmdesátiletá žena z Nejdku. Zavazadlo postavila na parapet a sledovala jej pohledem. Mrknutí oka však stačilo zloději, aby se tašky zmocnil a utíkal s ní směrem na Bohatice.

Krádeže si naštěstí všimli svědci, kteří zavolali policisty a sami se dali do pronásledování pachatele. „Jeden z policistů pronásledoval v doprovodu svědka zloděje pěšky, druhý člen hlídky mu pak nadjel vozem,“ popsala zásah Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Pachatele se podařilo zadržet na Nádražní stezce. „Vzhledem k tomu, že při zatýkání kladl odpor, museli policisté použít donucovacích prostředků,“ doplnila mluvčí.

Ze zloděje se vyklubal dvacetiletý mladík bez trvalého bydliště, který se navíc před krádeží notně posilnil alkoholem. V jeho dechu totiž policisté naměřili 1,21 promile. Pro policisty není zadržený mladík neznámou figurkou karlovarského podsvětí. „Pro obdobnou trestnou činnost byl v posledních třech letech už trestán,“ potvrdila Zdeňka Papežová.