Podezření z krádeže si počátkem tohoto týdne vyslechl od karlovarských policistů osmadvacetiletý muž. Policisté jej podezírají z toho, že 21. prosince loňského roku odcizil z otevřené kanceláře v Kollárově ulici v Karlových Varech obsah volně odložené kabelky.

„Poškozená žena tak přišla o peněženku s 3200 korunami, průkazkou městské hromadné dopravy a jinými osobními písemnostmi,“ konstatovala Kateřina Dohnalová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Drzý zloděj si ale ještě téhož dne zahrál na dobrodince. „Okradenou ženu kontaktoval. Tvrdil, že peněženku s průkazy a dalšími písemnostmi našel v autobuse,“ popsala jeho chování Dohnalová. Peněženka se tak sice poškozené vrátila, ovšem bez peněz. „Vzhledem k tomu, že byl osmadvacetiletý muž v posledních třech letech odsouzen soudcem Okresního soudu v Karlových Varech pro trestný čin krádeže, hrozí mu v tomto případě až tříletý trest odnětí svobody,“ nastínila další možný osud zloděje krajská policejní mluvčí.

V souvislosti s obdobnými případy policisté apelují na potenciální oběti trestných činů, aby si dávaly velký pozor na své osobní věci. „Zlodějům opravdu stačí jen vteřinová nepozornost. Například v obchodech stačí, když se nakupující ohlédne do regálu, a z tašky, kterou neopatrně nechal v nákupním košíku nenávratně mizí jeho cennosti,“ varovala Dohnalová.

Z výše popsaného případu je patrné, že ani v kancelářích nejsou cennosti v bezpečí. „Proto pokud i jen na několik minut kancelář opouštíte, přesvědčte se, že je dobře zajištěná před nevítanými hosty,“ dodala Dohnalová.