Na předzahrádce restaurace využili nepozornosti ženy, jež měla na opěradle židle odložený batoh s mobilním telefonem, s osobními věcmi a peněženkou. O vše samozřejmě přišla. Nedaleko místa činu si zlodějská dvojice svůj lup prohlédla a ponechala si pouze batoh, peněženku s finanční hotovostí kolem 400 korun a vestu, která byla rovněž v batohu.

„Zbytek věcí, jako například mobilní telefon či klíče od vozidla, vyhodili cestou k autu. Odhozené věci byly nalezeny a vráceny zpět majitelce. Celkem byla ženě způsobena škoda kolem 30 000 korun,“ uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Karlovarští policisté po zlodějích intenzivně pátrali a po necelých dvou týdnech oba pachatele dopadli. Ve zkráceném přípravném řízení byli oba cizinci předáni soudci v Karlových Varech. Ten rozhodl o jejich trestu a oběma uložil dvouletý zákaz vstupu na území České republiky.

„Vzhledem k tomu, že již začala lázeňská sezóna a město Karlovy Vary láká nespočet turistů a v červenci rovněž filmové fanoušky, upozorňujeme na obezřetnost především v místech, kde je větší počet lidí,“ poznamenala Týřová.

To je přímo ráj pro kapsáře, kteří využívají nepozornosti lidí a jejich neopatrného zacházení s věcmi. „Kradou bleskově a nepozorovaně, že oběť nemá téměř žádnou šanci si jejich jednání všimnout. Nejúčinnější preventivní zbraní je mít své osobní cenné věci neustále pod kontrolou a nedat tak zlodějům příležitost ke krádežím,“ dodala Týřová.