Muž od prosince roku 2016 do ledna 2017 komunikoval s první ženou, která se mu svěřila, že má problémy s penězi. Nabídl jí půjčku 60 tisíc korun pod podmínkou, že za ním musí osobně dojet do jedné z obcí na Kraslicku. Po příjezdu ženu vyzvedl a odvezl autem do lesa. Tam ji začal sexuálně obtěžovat a dožadoval se pohlavního styku, jinak prý žádné peníze nedostane. „Žena ze strachu souhlasila. Následně ji z lesa odvezl zpět a žádné peníze jí neposkytl,“ sdělila policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Loni v září komunikoval s další ženou, které přes elektronickou komunikaci nabídl půjčku půl milionu korun na její dluhy. Ta za ním na Kraslicko přijela, opět ji odvezl do lesa, a to pod záminkou kontroly posedů. Tam jí řekl, že pokud s ním nebude mít pohlavní styk, odveze ji zpět a žádné peníze jí nepůjčí.

Čarodějnice i hříchy se v úterý vrátí do Josefova.
Tip Deníku: Jak se hříchy vrátily do Josefova

„Poškozená souhlasila, muž ji poté odvezl zpět do obce, kde jí uhradil cestu vlakem a ujišťoval ji, že jí peníze co nejdříve poskytne. Následně spolu komunikovali, obviněný dal ženě podmínku, že pokud za ním bude pravidelně jezdit, peníze jí půjčí. Poškozená za mužem již nedorazila a žádné peníze jí neposkytl,“ pokračovala mluvčí. Ve stejném měsíci takto nalákal i další ženu, která sháněla půjčku. Té slíbil 30 tisíc korun. „Žena za ním opět přijela do stejné obce, kde ji vyzvedl a následně odvezl k lomu, kde po ní požadoval pohlavní styk, jinak žádné peníze nedostane. Ta souhlasila, avšak žádné peníze jí muž nepůjčil.“

Pod záminkou půjčení peněz nalákal i čtvrtou ženu. Tentokrát se při vzájemné elektronické komunikaci představil falešným jménem a nabízel jí finanční pomoc. „Následně po ní požadoval, aby za ním přijela a měla s ním pohlavní styk. Ta ale nesouhlasila. Ženě začal vyhrožovat, že už nikdy neuvidí své děti, že přijde o přítele a o své nenarozené dítě,“ dodala mluvčí.

Ilustrační foto
Za práci a materiál si peníze vzali, skutek pak ale "utek"

Kriminalisté muže obvinili ze znásilnění a z poškození cizích práv. Okresní soud v Sokolově rozhodl o uvalení vazby. Muži hrozí až deset let vězení.

V Karlovarském kraji loni mírně vzrostl počet mravnostních činů, nejčastěji se jednalo o pohlavní zneužívání a znásilnění. Jeden z případů se odehrál loni v srpnu v Mariánských Lázních. Čtyřiadvacetiletá žena se tehdy večer společně se svojí známou a devětatřicetiletým cizincem procházela městem. Při cestě domů se s ní známá rozloučila, avšak muž ji i přes její nevoli doprovázel dál. Pak ji chytil za ruku, zatáhl za roh domu a vynucoval si, aby ho žena objímala. Posléze ji opakovaně i přes její odpor políbil, sahal do rozkroku a na další části těla. Když se mu žena snažila vytrhnout, strhl ji k zemi. Posléze ji donutil k orálnímu sexu. Žena se snažila utéct, ale muž ji zadržel a donutil, aby pokračovala. I on nakonec skončil v rukou policie, která ho obvinila ze znásilnění.

Ilustrační foto.
Zdrogovaný šofér ohrozil řidiče, policii utekl do dolu