Luxusní Jeep Grand Cherokee, jehož řidič si to 5. července půl hodiny po půlnoci zamířil na třídu T. G. Masaryka, zaujal pozornost hlídky karlovarských strážníků. Už jen proto, že v té době neměl na pěší zóně co pohledávat. Při kontrole řidiče z něj navíc strážníci cítili alkohol.

„Vyzvali jej proto, aby se prokázal doklady. Tvrdil ale, že u sebe žádné nemá. Strážníci proto zavolali hlídku dopravních policistů,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele karlovarské městské policie. Policisté si muže odvezli. Ještě předtím si ovšem z úst pětačtyřicetiletého Karlovaráka vyslechli spršku nadávek a vulgarismů.

Strážníci pomocí kamerového systému dál sledovali opuštěný vůz. Překvapivě se muž ke svému autu o hodinu a čtvrt později vrátil. Navíc suverénně otevřel dveře, nasedl za volant a odjel. To byla chvíle pro další hlídku strážníků. „Pomocí rozsvícených majáků vůz zastavili v Bulharské ulici. I tentokrát přivolali na místo policisty,“ pokračoval Trojáček. Dechovou zkoušku podle jeho slov řidič odmítl, rezolutní ne řekl i na lékařské vyšetření. „Podle jednoho ze zasahujících strážníků přitom měl muž potíže zvládnout jazyk, potácel se a byl opět agresivní,“ řekl dále zástupce velitele.

Poslední noční cesta pětačtyřicetiletého muže tak vedla v doprovodu strážníků na sokolovskou protialkoholní záchytnou stanici. „Případ řidiče je v současné době předmětem šetření karlovarských policistů,“ řekl k incidentu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.