Předchozí
1 z 5
Další

Na ranči každoročně pořádáme letní tábory, které nabízejí program pro děti od 6ti do 12ti let.Na ranči každoročně pořádáme letní tábory, které nabízejí program pro děti od 6ti do 12ti let.Zdroj: Deník / Redakce

Náš ranč je rodinný. Starám se o něj společně s manželem, švagrem a švagrovou. Ti mají zároveň na starosti hotel a restauraci kousek od ranče. Manželovo tatínek před čtrnácti lety koupil ranč a celý jsme ho postupně přestavěli. Byl to především jeho veliký sen, ve kterém my teď pokračujeme.

Golden River Ranch se nachází v malé obci Mlýnek u Nového Kostela, nedaleko města Luby v chebském okrese. Vznik ranče se datuje od roku 2004. Nabízíme zážitky z vyjížděk do přírody na koních buď s doprovodem, nebo pro pokročilé jezdce i bez doprovodu. Ovšem nenabízíme pouze ježdění na koních, ale i jízdy kočárem nebo pronájem ranče pro uspořádání svateb, firemních či narozeninových oslav. Mezi hlavní zaměření patří i chov amerických plemen koní. Konkrétně se jedná o plemena quarter horse, paint horse nebo appaloosa. Chovem jsme se na ranči začali zabývat přibližně před pěti lety a doposud se nám podařilo odchovat patnáct hříbat.

O ranč se starám společně s manželem, švagrem a švagrovou.O ranč se starám společně s manželem, švagrem a švagrovou.Zdroj: Deník / Redakce

Na ranči se každoročně pořádáme western festivaly, které jsou doprovázeny živou muzikou a nechybí ani občerstvení a vystoupení místních jezdců. Děti, které k nám zavítají, mohou přijít do kontaktu s našimi zvířaty, jako jsou kůzlátka, ovečky, pejsci, poníci nebo oslíci. Pro ty nejmenší máme obrovskou trampolínu nebo malé dětské hřiště. Pro jezdce i nejezdce je potom u nás možnost posezení ve srubu u krbu. Dále se zabýváme výukou jízdy na koni, ustájením koní v boxech či venkovním ustájením. K dispozici pro majitele koní máme krytou jízdárnu či otevřený lonžovací kruh. Nově budujeme zastřešený lonžovací kruh.

Na ranči každoročně pořádáme letní tábory, které nabízejí program pro děti od 6ti do 12ti let. Děti se na táboře starají o koně a jezdí na nich, pečují o ostatní zvířátka na ranči, koupají se s koňmi, grilují, hrají koňský fotbal a mnoho dalšího.

Děti se na táboře starají o koně a jezdí na nich, pečují o ostatní zvířátka na ranči, koupají se s koňmi, grilují, hrají koňský fotbal a mnoho dalšího.Děti se na táboře starají o koně a jezdí na nich, pečují o ostatní zvířátka na ranči, koupají se s koňmi, grilují, hrají koňský fotbal a mnoho dalšího.Zdroj: Deník / Redakce

Ranč spadá pod hotel a restauraci U Špejcharu, která je vzdálená od ranče přibližně 5 km. Návštěvníci, kteří k nám zavítají, mají zajištěné stravování přímo v restauraci U Špejcharu nebo jim jídlo dovezeme z restaurace přímo na ranč. Ubytování na hotelu je nabízeno celoročně v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech. V sezóně od března do října je nabízeno ubytování na ranči ve dřevěném srubu nebo ve staré westernové ubytovně. Hotel disponuje svým kongresovým centrem. K dispozici je konferenční salonek přibližně pro 30 osob, konferenční sál zhruba pro 40 až 150 lidí s profesionálním vybavením. Nyní zde pracujeme na vybudování nového wellnes centra.

Nabízíme zážitky z vyjížděk do přírody na koních buď s doprovodem, nebo pro pokročilé jezdce i bez doprovodu.Nabízíme zážitky z vyjížděk do přírody na koních buď s doprovodem, nebo pro pokročilé jezdce i bez doprovodu.Zdroj: Deník / Redakce

Ranč Mlýnek řadí mezi své nabízené služby především jízdu na koni. Záleží na zákaznících, jakou dobu ježdění si sami po domluvě s námi zvolí a zda si vyberou vyjížďku do terénu nebo samotný výcvik ježdění v jezdecké hale. Půlhodinová vyjížďka stojí 150,- Kč, hodina 250,- Kč. Na ranči je možnost zdarma zapůjčení vesty i přilby. Dále je možné si u nás objednat jízdu kočárem, a to buď plachtovým vozem, který je pro devět osob nebo terénním vozem pro pět osob. Jízda oběma kočáry stojí tisíc korun na hodinu. Pokud se jedná o velké sešlosti nebo akce jakou jsou například svatby, firemní večírky či narozeninové oslavy, je možnost pronajmout si celý areál ranče.

Na ranči se každoročně pořádáme western festivaly, které jsou doprovázeny živou muzikou a nechybí ani občerstvení a vystoupení místních jezdců.Na ranči se každoročně pořádáme western festivaly, které jsou doprovázeny živou muzikou a nechybí ani občerstvení a vystoupení místních jezdců.Zdroj: Deník / Redakce

Co se týče ustájení, tak nabízíme majitelům možnost boxového ustájení koní nebo kombinované ustájení. Seno je u každého ustájení k dispozici nonstop a koně majitelům krmíme dvakrát denně.

Kdo se k nám vydá, tak samozřejmě může sebou přivést i něco dobrého pro zvířátka. Například pečivo, jablíčka nebo mrkve. Jenom prosím návštěvníky, aby sami zvířata nekrmili. Jedná se o to, že například měkké pečivo nebo nahnilá zelenina může zvířatům ublížit, a to přece nikdo nechce. My pamlsky zkontrolujeme, a když jsou v pořádku, tak je zvířátkům společně s návštěvníky dáme. (leč)