VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

dnes 12:40

BMW bude v kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.

dnes 11:40

Chodovský most ve Dvorech je opravený, řidičům se otevře v pátek odpoledne

Karlovy Vary - Opravovaný most v ulici kpt. Jaroše přes Chodovský potok bude znovu průjezdný. 

dnes 10:46

Policie žádá řidiče: Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Karlovarský kraj - Husté sněžení, nárazový vítr a náledí komplikuje dopravu v kraji. Policisté proto žádají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech. 

dnes 10:16

Zvony se vracejí do kostela

Karlovy Vary - Díky veřejné sbírce se vracejí zvony do kostela v Rybářích v Karlových Varech. Zvony Josef a Maria jsou již v kostele a sbírka pokračuje na poslední největší zvon, Kristus.

dnes 06:34

Farmářské trhy se na čas loučí

Karlovy Vary - Poslední šanci zavítat letos na farmářské trhy máte v pátek. Pak následuje zimní pauza a první trhy v roce 2018 jsou naplánovány na pátek 23. března.

včera 17:51

OBRAZEM: Děti potěšily svým vánočním vystoupením

Karlovy Vary - Vystoupení pro nevidomé a slabozraké si připravili žáci pěveckého, dechového a literárně dramatického oboru ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka. Svým vánočně laděným programem v Alžbětiných lázních tak znovu potěšili posluchače tohoto sdružení.

včera 15:13

Kdo bude tentokrát pořádat akce v letním kině?

Karlovy Vary - Představa města je jasná. Chtějí čtyři akce, na které přispějí 400 tisíci. Jenže nemají nikoho vhodného, kdo by chtěl organizovat koncerty v letním kině, které jinak po zbytek roku leží ladem.

včera 13:22

Řidiči, pozor! Silnice z Božího Daru na Klínovec je uzavřena

Karlovarsko - Kvůli silnému větru a sněhu je zcela uzavřena silnice Z Božího Daru na Klínovec. 

včera 10:50

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Karlovy Vary - Mluvčí magistrátu o opravě semaforů.

včera 07:25

Ostrovští dobrovolní hasiči dostanou nový automobil

Ostrov - Na základě požadavku jednotky Sboru dobrovolných hasičů Ostrov pořídilo město Ostrov do užívání této jednotce nové užitkové vozidlo Toyota Hilux, které si hasiči slavnostně převezmou ve čtvrtek v 11 hodin na Rastattském náměstí.

13.12.2017

FOTO: Koledy zněly v celých západních Čechách. Zpívalo na 21 tisíc lidí

Karlovarsko - Akce Česko zpívá koledy se konala také na několika místech na Karlovarsku.

13.12.2017

Záchrana kostela se aktivistům daří

Přílezy – Obyvatelé osady Přílezy se po letech smutného pohledu na zdevastovaný a opuštěný kostel zasvěcený svatému Bartoloměji rozhodli tuto ojedinělou a historicky velmi cennou památku zachránit.

13.12.2017

Ten, kdo tě miloval. Filmaři řeší s Vandou Kalinovou temná tajemství

Karlovarský kraj - Pokud v těchto dnech potkáte v Karlových Varech, Chebu či na Božím Daru Soňu Norisovou, Lukáše Vaculíka, Václava Postráneckého nebo Hynka Čermáka a Evu Holubovou, nedivte se.

13.12.2017

Mattoniho altán opět stojí

Kyselka - Další obnovenou památkou z éry Heinricha Kaspara von Mattoniho v lesích u Kyselky je Jindřichovo sedátko.

12.12.2017

Naši prvňáci ze ZŠ Marie Curie-Sklodowské v Jáchymově

Karlovarsko - Ve středu 13. prosince najdete v Karlovarském deníku prvňáky ze ZŠ Marie Curie-Sklodowské v Jáchymově. Nezapomeňte si koupit noviny.

12.12.2017

Varský sbor zpíval dárcům krve

Karlovy Vary - Dárci krve měli odběry veselejší. 

12.12.2017

Originální tip na netradiční vánoční dárek pod stromeček

Karlovy Vary – Sháníte pro své blízké netradiční vánoční dárek? Líbí se vám ilustrace Dalibora Nesnídala? Pak se neváhejte zastavit v Muzeu Karlovy Vary na Nové louce.

11.12.2017

Monitoring ukázal, jak infekční jsou klíšťata

Karlovarský kraj – Na infekčnost klíšťat se zaměřil monitoring, který letos prováděli hygienici od května do srpna na vybraných místech v Karlovarském kraji. Výsledky nyní zveřejnili.

11.12.2017

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora

Do areálu Rolava město investuje miliony. Co za tyto peníze na přírodním koupališti postaví?

10.12.2017

Podzemí vydalo tři nové minerály

Jáchymov - V Jáchymově byly nalezeny tři nové minerály.

10.12.2017

OTÁZKA PRO: Hanu Bartošovou, starostku obce Teplička

Maximální rychlost, kterou řidiči smí projet obcí Teplička, se snížila ze sedmdesáti kilometrů v hodině na padesát. Proč k tomu došlo?

10.12.2017

Agentura pomohla krajskému městu se sociálním bydlením

Karlovy Vary – Konkrétní projekty, které pomohou lidem získat dostupné bydlení a také kompetence potřebné k udržení bydlení. Například finanční gramotnost. To je výsledkem rok trvající spolupráce mezi vládní Agenturou pro sociální (ASZ) začleňování a městem Karlovy Vary.

9.12.2017

Místo zón rezervace. UNESCO chrání lázeňský trojúhelník

Karlovarský kraj - Ne v lednu, ale během roku 2018 by měla být podle primátora Petra Kulhánka (KOA) podána žádost o sériovou nominaci jedenácti evropských lázeňských měst, včetně Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní, na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

9.12.2017

První hospic bude otevřen na jaře

Nejdek – Stavba budovy hospicové péče v areálu Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek pokračuje přesně podle plánu. První zařízení tohoto druhu tak bude otevřeno příští rok na jaře.

9.12.2017

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary

Jelení pramen v Karlových Varech byl dočasně uzavřen. Z jakého důvodu?

8.12.2017

Stát se postaral o kapličku

Ostrov - Od druhé poloviny 19. století stála ve Vykmanově těsně u plotu tamní věznice zděná kaple, která v posledních desetiletích chátrala. O záchranu kapličky a její opravu v celkové hodnotě bezmála 213 tisíc korun se postaralo krajské pracoviště Státního pozemkového úřadu v Karlovarském kraji.

8.12.2017

Děti se učily Abecedu peněz

Nejdek - Od začátku školního roku se děti ze Základní školy Nejdek seznamovaly v projektu Abeceda peněz se světem byznysu. Své znalosti průběžně přenášely do praxe.

AKTUALIZOVÁNO
8.12.2017

Karlovy Vary spor o KV Arenu znovu prohrály. Zřejmě definitivně

Karlovy Vary – Na jedné straně radost firem, které stavěly karlovarskou KV Arenu, a na té druhé velké rozladění Karlových Varů. Po šesti letech končí neúspěchem jeden z největších soudních sporů, které město iniciovalo.

8.12.2017

Vintage bazárek v pražírně je hlavně o atmosféře

Karlovy Vary - Nevíte, co pořídit svým milovaným pod stromeček? Tak se vydejte v pátek od 10 hodin do pražírny City Roasters, kde se koná historicky první Pop up store v podobě Vintage Bazaru.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT