Policista vytáhl muže z hořícího auta

Zachránit řidiče z hořícího auta se podařilo prap. Janu Bílkovi z Obvodního oddělení Teplá, který se ve svém služebním volnu vracel z Prahy do Karlových Varů. Poblíž Verušiček došlo k dopravní nehodě, při které se automobil převrátil na střechu. Po chvíli navíc vozidlo začalo hořet.

„Už z dálky jsem viděl stoupající kouř. Přidal jsem plyn a dojel až k havarovanému autu. Rychle jsem k němu běžel a v tu dobu už u něj byla žena s mužem, kteří se snažili zraněného dostat ven. Okamžitě jsem jim začal pomáhat a muže jsme dokázali vytáhnout,“ sdělil Jan Bílek, kterému bylo jasné, že musí všichni od vozidla co nejrychleji pryč. „Řekl nám, že automobil má na plyn, takže mi bylo jasné, že může dojít k výbuchu. Několik menších výbuchů jsme slyšeli, když jsme ho vytahovali. Společnými silami se nám podařilo muže odtáhnout do bezpečné vzdálenosti od vozidla, které bylo v plamenech,“ řekl. Po chvíli došlo opravdu k výbuchu a k rozsáhlému požáru. „Zraněnému muži jsem poté poskytl první pomoc. Po chvíli si ho převzal pracovník ze záchranky,“ dodal.

Hokejisté pomáhali nemocnému chlapci

V letošním hokejovém klání mezi sokolovským Baníkem a soupeřem z Kadaně nešlo tentokrát jen o sport a body. Zápas byl totiž věnován hokejistovi Stanislavu Francovi, který je žákem ZŠ Pionýrů Sokolov a v současné době bojuje v nemocnici s leukémií. Standa je velký bojovník a má milující rodinu, která se pro něj snaží vytvořit potřebné podmínky pro jeho uzdravení. Při hokeji se pro něho podařilo vybrat 65 525 korun.

Areál pivovaru v červnu 2020.
Skládka z pivovaru zmizela, bezdomovci přebývají v odstavených kamionech

Standa i v těžkých chvílích myslí na hokej a na svůj Baník. Spojení hokejového klubu a města tak bylo jednoznačnou příležitostí pro pomoc rodině. Výtěžek ze vstupného ve výši 65 525 korun putoval do rukou rodiny Francových.

Při předání šeku se přidali i zástupci města, kteří rodině poskytli větší byt.

Statečný mladý hokejista celý večer sledoval díky živému přenosu přímo z nemocnice, a mohl tak alespoň virtuálně být zase mezi svými milovanými kolegy. Pomoc samotným zápasem ale nekončí.

Hráči se rozhodli dát do dražby prvoligové dresy ze sezony 2019/2020 a i tento výtěžek bude poskytnut Stáníkovi.

Rytec skla se stal rytířem umění

Tomáš Lesser pracuje jako rytec v Moseru už 27. sezónu.Zdroj: Deník / Jana KopeckáOpravdu mimořádný rok zažil letos karlovarský rytec, zaměstnanec sklárny Moser, Tomáš Lesser. Na jaře dostal prestižní francouzské ocenění, Řád umění a literatury. Stal se tak rytířem umění a literatury. „Určitě tento rok byl pro mě nejúspěšnějším,“ komentoval rytec rok 2020.

Tomáš Lesser se díky ocenění připojil k řadám významných českých umělců, jako je Václav Havel, Adolf Born, Jiří Menzel a Hana Hegerová, kteří už řád v minulosti získali. Jako český rytec figuruje ale na seznamu sám. O nominaci na Řád umění a literatury neměl téměř do poslední chvíle přitom ani tušení. Sdružení ve Francii, které sjednocuje luxusní francouzské firmy, rozšířilo zájmovou oblast o zahraniční značky a Moser se dostal mezi ně. Rytec pracuje na prestižních zakázkách. „Nejdražším kusem, který mi prošel rukama, byla váza za více než milion korun,“uvedl úspěšný rytec. Náměty od klientů se různí. Tomáš Lesser dost často pracuje na vládních a státních zakázkách, do výrobků vrývá i portréty různých světových státníků.