Zde je jejich prohlášení: 

„V posledních dnech proběhla další jednání o vzniku možné krajské koalice, na která jsme byli pozváni spolu s ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků. Poté co si naši zástupci vyslechli představy o možném řízení kraje, jsme se rozhodli, že hnutí Karlovaráci neopustí své principy a nepodpoří vznik koalice s Pirátskou stranou. Na tom se včera dohodli zvolení zastupitelé MUDr. Jiří Brdlík, Václav Skuhravý a vedení hnutí Karlovaráci. Lékař MUDr. Josef März již několikrát avizoval, že podpoří vznik většinové krajské koalice, která bude akcentovat důraz na řešení problematiky zdravotnictví v našem kraji.

Plánované vytvoření "slepené" koalice  složené až z deseti subjektů (Starostové a nezávislí, Karlovarská občanská alternativa, zastupitelé bez politické příslušnosti, TOP 09, PIRÁTI, Volba pro město Cheb, SNK 1, Volba pro kraj, Místní hnutí nez. za harmonický rozvoj obcí a měst a budou muset být i další …) vnímáme jako nefunkční celek, který nebude přínosem v řízení našeho kraje. To, že se naši dva zastupitelé a hnutí Karlovaráci rozhodli nepodpořit vznikající širokou krajskou koalici složenou z mnoha politických subjektů, která bude velmi složitě hledat politikou shodu, neznamená, že nebudou vykonávat svůj zastupitelský mandát svědomitě a zodpovědně.

„Náš postoj je od začátku vyjednávání neměnný, neboť jsme několikrát avizovali, že je pro nás nereálná koalice s piráty. Máme prostě odlišný pohled na svět a na řízení našeho kraje,“  říká Václav Skuhravý.

Naši dva zastupitelé jsou přesto stále připraveni podpořit stabilní a silnou koalici, která bude postavena na důvěře občanů našeho kraje a která bude respektovat výsledky voleb. Stejně tak od počátku jednání vnímáme i možnost zůstat v opozici, protože i opoziční práce je v demokratickém prostředí nutná a nastavuje mantinely vládnoucí koalici.