VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

2.8.2017

Rostou houby a v lesích se začali ztrácet houbaři

Karlovarský kraj – Konečně začala houbařská sezona a houbaři vyrážejí do lesů na sběr.

2.8.2017

Policisté zakázali jízdu deseti řidičům náklaďáků

Karlovarský kraj – Odstavit svůj nákladní automobil a ukončit jízdu muselo deset řidičů, kteří neprošli kontrolou policie. Ta je „odchytla“ při velké dvoudenní akci, která se konala v samém závěru července na území Karlovarského kraje.

2.8.2017

Houby rostou, ale jen někde

Západní Čechy - Houby se na západě Čech už začínají objevovat.

2.8.2017

Sinice zatím až na výjimky neútočí

Karlovarský kraj – Léto je v plném proudu a řada lidí v parném srpnovém počasí, které má v následujících dnech panovat, zamíří za osvěžením do některých z přírodních koupališť.

1.8.2017

Přístavba domova důchodců zkrátí čekací dobu na místo

Karlovy Vary - Hekticky diskutovaná a dlouho odkládaná přístavba Domova důchodců ve Staré Roli v Karlových Varech konečně začne.

1.8.2017

Kotlíkové dotace připlují na druhé vlně

Karlovy Vary – Více než 64 milionů korun rozdělí Karlovarský kraj majitelům rodinných domů ve druhé vlně kotlíkových dotací.

31.7.2017

Policie garáže odložila, hejtmanka smeč vrátila

Karlovarský kraj – Nejprve to vypadalo jako slovní kopaná, nyní se z toho ale rodí kauza jako hrom. Případ třech parkovacích míst v podzemních garážích na náměstí Milady Horákové, které si objednalo a za 700 tisíc korun zaplatilo bývalé vedení Karlovarského kraje, kdy koalici vedla ČSSD, police musí šetřit i nadále.

31.7.2017

Starostové po překvapivé rozluce s lidovci sestavují vlastní kandidátku

Karlovy Vary – Celostátní výbor Starostů a nezávislých rozhodl o samostatném postupu STAN v podzimních parlamentních volbách. Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, lídr nyní už bývalé koaliční kandidátky STAN s lidovci, není zklamán a toto rozhodnutí kvituje.

31.7.2017

Speciální defibrilátory zvýší šanci na záchranu života

Karlovy Vary - Nový projekt krajských záchranářů zvýší v regionu šance lidí na záchranu jejich života. Tento bohulibý krok vyjde krajskou pokladnu přibližně na dva miliony korun.

31.7.2017

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu

Karlovy Vary - Ve které dny si lidé mohou vyřídit na magistrátu cestovní pasy? Tvoří se v tomto období na doklady fronty?

30.7.2017

Keramka asi půjde k zemi. Oprava by se prodražila

Karlovy Vary – Pro 320 studentů Střední umělecko průmyslové školy v Karlových Varech to letos bude zřejmě netradiční a vlastně i smutné zahájení školního roku. Jejich alma mater, postavená ve dvacátých letech minulého století a jedinečnou architekturou prohlášenou za kulturní památku, čeká zřejmě demolice.

30.7.2017

FOTO: The Crash chytli druhý dech, oslaví padesátku

Nejdek - Beatová kapela The Crash v příštím roce oslaví půl století existence. Za tu dobu si prošla rozpadem, vznikem bigbeatové scény na Karlovarsku, ale i perzekucemi spojenými s režimem.

29.7.2017

FOTO: Kamarády mají školáci všude

Karlovy Vary - Projekt s názvem Všude mám kamaráda je realizován již devátý rok v Základní škole a Střední škole Karlovy Vary.

29.7.2017

FOTO, VIDEO: Mumie se vrací. Z krypty do špitálu

Karlovy Vary – Mráz po zádech tak trochu běžel všem, kteří na radiologickém oddělení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) sledovali i vyšetření pacienta pomocí počítačové tomografie. Do tak zvaného CT tunelu vjížděl skutečný přízrak.

29.7.2017

„Kyselkobus“ slavil úspěch. Pojede do konce prázdnin

Karlovy Vary, Kyselka - Návštěvníci mezinárodního filmového festivalu, když si dávali pauzu od projekcí, mohli si zajet na výlet do Kyselky. Zdarma je tam na prohlídku Mattoniho muzea, obce a jejího okolí odvezl autobus z centra Karlových Varů.

28.7.2017

Značku Regionální potravina získalo v Karlovarském kraji devět výrobků

Karlovarský kraj - Regionální potravina zná své vítěze. V osmém ročníku se umístilo devět výrobků.

28.7.2017

FOTOGALERIE: Příměstské tábory zabaví i naučí

Karlovarský kraj - Prázdniny jsou dobou odpočinku, her a zážitků, proto jsou pro děti na mnoha místech v celém kraji připravené příměstské tábory.

28.7.2017

OTÁZKA PRO: Aloise Ježka, pořadatele festivalu Antonína Dvořáka

Karlovy Vary - Na Mlýnské kolonádě mají v pátek začít koncerty opery, ale i operety. Na co všechno se můžeme těšit?

27.7.2017

Negativní. Divočáci v kraji se africkým morem nenakazili

Karlovarský kraj – Ani jeden ze vzorků uhynulých divokých prasat, které krajská veterinární správa odeslala do Státního veterinárního Ústavu v Praze neprokázal nákazu africkým morem.

27.7.2017

Dotace na kotlíky bez front. Kraj rozdělí 64 milionů

Karlovarský kraj – Bez front, nervů a hádek. Tak by měla vypadat další vlna kotlíkových dotací, kterou nyní připravuje Karlovarský kraj.

27.7.2017

Kuřáci před hospodami dělají kravál

Karlovarský kraj - Po zavedení takzvaného protikuřáckého zákona si návštěvníci restaurací či hospod uvnitř už nezapálí a vychutnávat nikotin musejí venku. A to často i v pozdních nočních hodinách. Není tak výjimkou, že dochází k rušení nočního klidu.

26.7.2017

Hasiči se dočkali nových automobilů

Karlovarský kraj – Čtrnáct obcí z regionu se včera konečně dočkalo nových dopravních automobilů značky Toyota Proace pro své jednotky dobrovolných hasičů. Vozy si měli starostové původně přebrat už vloni, ovšem kvůli technickým problémům se jejich dodávka zpozdila. Jeden vůz přišel na zhruba 831 028 korun.

26.7.2017

Jaká je cena za Dětský ráj?

Karlovy Vary – Podaří se Karlovarskému kraji koupit od České pošty parcelu areálu Dětského ráje? O tom rozhodne cena.

25.7.2017

Obvinění poslanci se budou bránit

Karlovarský kraj – Za každý dobrý skutek musíš být potrestán. Tak komentoval policejní obvinění v kauze ROP Severozápad poslanec Josef Novotný.

25.7.2017

Krajem obchází strach z afrického moru kňourů

Karlovarský kraj – Už osm uhynulých divokých prasat zaslala Krajská veterinární správa do Státního veterinárního ústavu v Praze kvůli podezření z nákazy afrického moru. Zdechliny byly nalezeny v loketských lesích a karlovarských lázeňských lesích.

25.7.2017

Opilecké štěstí mu tentokrát nepřálo, musel do nemocnice

Otovice - Alkohol za volant nepatří. Ten samý zákaz platí i pro cyklisty. Jenže třiadvacetiletý muž si myslel, že když bude kličkovat po silnici, tak se mu nic nestane.

25.7.2017

Imperial vystavuje obrazy Dany Raunerové a Jana Součka

Karlovy Vary - První půle prázdnin patří v Galerii Imperial umělcům z Plzeňska, své obrazy zde vystavují Dana Raunerová a Jan Souček. Přestože netvoří žádný tvůrčí ani partnerský tandem, je v jejich životě i tvorbě mnoho společného.

25.7.2017

OBRAZEM: Velkolepé oslavy Den pro Ostrov se vydařily

Ostrov - Kovářské sympozium na počest J. C. F. Fischera, komentovaná prohlídka klášterního areálu s Viktorem Braunreiterem, koncert vážné hudby, obří klouzačka, spousty stánků s rozličným zbožím a celá řada atrakcí pro děti i dospělé. Navrch koncert skupin Spirituál kvintet a The Beatles revival. Taková byla velkolepá víkendová akce s názvem Den pro Ostrov v Zámeckém parku a jeho okolí.

24.7.2017

Zásoby na válku našel v okapu

Karlovy Vary – Stará munice může být nebezpečnější, než úplně nové náboje a granáty. Toho si byl vědom i jednaosmdesátiletý muž, který při čištění okapů a odpadů narazil na předmět, který připomínal právě starou munici.

24.7.2017

Krajští zastupitelé pracují i o prázdninách, sejdou se ve středu

Karlovarský kraj – Krajští zastupitelé neoddechnou ani o prázdninách. Jednání krajského zastupitelstva se totiž koná ve středu 26. července, a to od 9 hodin v zastupitelském sále budovy Krajského úřadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení