VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

2.9.2018

Paličkování je zábava, která chce především trpělivost a pečlivost

Karlovarský kraj - Na tradiční Letní setkání krajkářek v Ostrově přijely krajkářky z celého Karlovarského kraje, které spojuje členství v občanském sdružení Krušnohorská krajka.

1.9.2018

PODÍVEJTE SE: Veterány prostě milujeme

Františkovy Lázně – Těžko říci, čím to je, ale pořadatelé různých motoristických akcí se zaměřením na veterány si mohou být jedním jistí. O publikum nikdy nebudou mít nouzi.

1.9.2018

Studenti a důchodci zaplatí za regionální dopravu čtvrtinu

Karlovarský kraj - Čtvrtinu ze základního jízdného budou od září platit šestileté a starší děti, studenti a důchodci.

31.8.2018

Kraje chtějí víc peněz na silnice

Karlovy Vary – Zkontrolovat mosty na silnicích II. a III. třídy, a hlavně ty, které vedou nad dálnicemi a železnicemi, by měly podle výzvy ministra dopravy Dana Ťoka jednotlivé kraje. Učinil tak poté, co vyšel najevo špatný stav Doubského mostu v Karlových Varech, který bude místo rekonstrukce stržen.

31.8.2018

Evropské miliony nám pomohou s ochranou přírody a vzděláním

Karlovarský kraj - Více než dva miliony eur (kolem 53 milionů korun) dostanou žadatelé z Karlovarského kraje na realizaci takzvaných přeshraničních projektů zaměřených na ochranu životního prostředí a na jazykové vzdělávání. Opomenuta není ale ani například oblast zachování kulturního dědictví.

31.8.2018

Netopýři vás zvou na noční návštěvu

Karlovarský kraj - Po dvě noci se můžete setkat v rámci Mezinárodní noci pro netopýry tváří v tvář s těmito tajemnými nočními tvory. Tradiční akci připravila Správa chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na pátek 31. srpna a sobotu 1. září.

30.8.2018

V Horově ulici už auta v louži neutopíte. Oprava ale hodně zkomplikuje dopravu

Karlovy Vary - Při projíždění centra Karlových Varů budou řidiči muset opět držet nervy na uzdě.

30.8.2018

Doubský most čeká místo opravy demolice. Kdy bude nový?

Karlovy Vary - Pro město i pro řidiče je to špatná zpráva. Doubský most, který je od dubna uzavřený kvůli opravě, nakonec opraven nebude. Místo toho čeká toto strategické přemostění Ohře demolice. Uvedl to ministr dopravy Dan Ťok při tiskové konferenci. Přitom zhruba před měsícem, kdy osobně tuto stavbu navštívil, uvedl, že požádal zhotovitele stavby, aby byla ukončena co nejdříve. Tedy do listopadu.  

30.8.2018

Symfonici vystoupí v Císařských lázních

Karlovy Vary - Výjimečný koncert v budově historických Císařských lázní uvede ve čtvrtek 30. srpna Karlovarský symfonický orchestr.

29.8.2018

OBRAZEM: Krajské hasiče navštívil ministr vnitra

Karlovy Vary - Představit se a zjistit aktuální potřeby hasičů. To byl hlavní cíl návštěvy ministra vnitra Jana Hamáčka v Karlovarském kraji.

29.8.2018

Na burze se prodávají i německé válečné řády

Karlovy Vary - Na karlovarské burze se u některých z prodejců čas od času objeví řády a vyznamenání z období nacistického Německa. Nejde v tomto případě o porušení zákona?

28.8.2018

Požáry už nehrozí, mimořádné opatření je odvoláno

Karlovarský kraj – Období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území našeho regionu, které bylo vyhlášeno 27. července, se ruší. Rozhodla o tom hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

28.8.2018

Kancelář architektury ožívá. Bude veřejnosti prezentovat pohled odborníka

Karlov Vary – Kancelář architektury města (KAM), která vznikla letos v březnu, ožívá ve vztahu k laické veřejnosti a pro obyvatele Karlových Varů připravila první akci. Půjde o přednášku Jana Matouška, absolventa Fakulty architektury ČVUT a zároveň občana města Karlovy Vary, který představí svou předdiplomovou práci o analýze města.

27.8.2018

Za KV Arenu padla hlava. Rada odvolala jednoho z obviněných

Karlovy Vary – Z funkcí předsedy představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary a člena dozorčí rady společnosti KV Arena odvolala v pondělí 27. srpna rada města Romana Krčka. A to v souvislosti s policejními obviněními z pletich při zadání veřejné zakázky, podplácení a přijetí úplatku.

27.8.2018

OBRAZEM: Požár kontejnerů u městské tržnice ohrozil lidi i auta

Karlovy Vary - Velké kontejnery na tříděný odpad, takzvané "iglu", vzplály v pondělí 27. srpna kolem 15 hodiny na jednom z nejfrekventovanějších míst Karlových Varů.

27.8.2018

Kočky, psi, hadi i netopýři

Karlovy Vary – Nejen „odchyty“ opilců a jejich převozy na protialkoholní záchytnou stanici zaměstnávají strážníky.

27.8.2018

Konopí pěstoval v obýváku

Karlovy Vary – Kriminalisté odhalili další takzvanou indoor pěstírnu konopí. Tu měl v podkroví svého bytu v Karlových Varech třicetiletý muž.

26.8.2018

K záchraně kostela svatého Bartoloměje přispěla i premiéra benefičního festivalu

Přílezy – Smutný pohled na zdevastovaný kostel svatého Bartoloměje v obci Přílezy není místním lhostejný a rozhodli se udělat něco pro jeho záchranu.

26.8.2018

Nádhernou Mlýnskou kolonádu ochrání před auty deset sloupků

Karlovy Vary – Zničená dlažba a auta, která se prodírají mezi lázeňskými návštěvníky na Mlýnské kolonádě v samém centru lázeňské zóny v Karlových Varech. To je zatím denodenní problém, který vedení chce město razantně vyřešit.

25.8.2018

V Tuhnicích přituhuje. Rámus u ubytoven ztrpčuje lidem život

Karlovy Vary – Řvoucí děti, povyk až do noci v tom horším případě míč v okně či rozbité sklo z vystřeleného praku.

25.8.2018

Kraj by rád opravoval silnice levněji. Snahu ale blokuje stát

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj nechce zbytečně prodražovat kilometr opravovaných silnic a poukazuje na to, že je možné ušetřit polovinu nákladů.

24.8.2018

Na Doupově jsou v akci stovky vojáků při cvičení Dukla Spirit

Hradiště – Nepřetržitý vojenský výcvik jednotek 72. mechanizovaného praporu Přáslavice s názvem Dukla Spirit 2018 se koná do 31. srpna 2018 ve Vojenském újezdu Hradiště.

24.8.2018

Kraj se poprvé prezentuje na výstavě Země živitelka

Karlovy Vary – Největší výstavy svého druhu se zaměřením na zemědělský sektor v České republice a na Slovensku, 45. ročníku Mezinárodního agrosalónu Země živitelka, se letos zúčastní také Karlovarský kraj.

24.8.2018

OTÁZKA PRO: Vladimíra Suchana, promotéra loketských koncertů

V loketském amfiteátru vrcholí letošní sezona koncertů a další dvě akce, metalový večer v pátek 24. srpna a vystoupení Jaromíra Nohavici v sobotu 25. srpna opět přilákají tisíce lidí. Jak bude zajištěno parkování pro ty, co přijedou autem?

23.8.2018

Na lyžařské stopy přidá kraj 1,2 milionu korun

Karlovy Vary - Uvažovat o zimě v současných úmorných vedrech se jeví jako pošetilé, ovšem už nyní začíná finanční příprava zimní sezony 2018/2019.

22.8.2018

Zpronevěřil tržbu za nápoje

Karlovy Vary – Kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže z Brna, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěra.

22.8.2018

Kampaň ukáže, jak zachránit život

Karlovy Vary - Umět včas a správně poskytnout první pomoc může v mnoha případech rozhodovat o žití a nežití. Jak si správně počínat, ukáže názorně nová kampaň karlovarské Asociace Záchranný kruh.

21.8.2018

OBRAZEM: Ruskou okupaci připomněl v lázních pochod

Karlovy Vary - Pod názvem Nikdy nezapomeneme prošel v úterý 21. srpna lázeňským centrem Karlových Varů vzpomínkový pochod, jehož účastníci si připomněli události z 21. srpna 1968.

21.8.2018

Krásenský gulášový festival bavil a chutnal

Krásno – Téměř fenomenální úspěch měl první ročník Krásenského gulášového festivalu.

21.8.2018

Euforie jara 68 strhla každého, říká Nedvěd

Karlovy Vary – Karlovarský historik Jan Nedvěd vydává k 50. výročí okupace knihu s názvem Neskloníme hlavy. Rok 1968 v Karlových Varech. „Na Karlovarsku je spousta neprobádaných kapitol dějin,“ říká autor.

21.8.2018

FOTO: Srpnové události z roku 1968 v Karlových Varech

Karlovy Vary - Nad ránem ve středu 21. srpna roku 1968 probudil Karlovy Vary rachot a dunění.

20.8.2018

Číňané objevují Karlovy Vary. Přijíždí jich sem čím dál více

Karlovy Vary - Doslova útokem berou turisté z Číny největší tuzemské lázně. Krása Karlových Varů jim učarovala a to se projevuje i na návštěvnosti města.

20.8.2018

Nikdy nezapomeneme: Okupaci si lázně připomenou pochodem

Karlovy Vary - Byla to tragédie jedné noci, která se přelila do dalších čtyřiceti let.

20.8.2018

Kandidátky pro volby na radnice jsou už na Karlovarsku uzavřené

Karlovarsko – Poslední možnost opravit si chyby na soupiskách do komunálních voleb měli možní budoucí zastupitelé do pondělí.

19.8.2018

OBRAZEM: Historické slavnosti princezny Alvíny

Andělská Hora - Do středověku se o víkendu opět vrátila Andělská Hora u Karlových Varů, kde se konaly tradiční historické slavnosti princezny Alvíny.

19.8.2018

FOTO: Musicians poprvé v lázních

Karlovy Vary - Velkolepá hudební událost „Musicians“ (hudebníci/muzikanti) se konala od 3. do 11. srpna v Karlových Varech.

19.8.2018

Sousoší od politického vězně Jaroslava Šlezingera bude po letech restaurováno

Ostrov - Sousoší umístěné nad hlavním vchodem do ostrovského domu kultury, jehož autorem je sochař a bývalý politický vězeň komunistických jáchymovských lágrů Jaroslav Šlezinger, bude opraveno.

18.8.2018

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči z Hranic slavili 150. výročí založení sboru

Hranice - Velký den byla pro dobrovolné hasiče z Hranic u Aše sobota 18. srpna.

18.8.2018

Festival na kolonádě měl úspěch

Karlovy Vary - Mezinárodní pěvecké centrum Antonína Dvořáka ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem přišly s námětem na zajímavou kulturní tradici letní hudební festival na Mlýnské kolonádě.

18.8.2018

V kempech zapomněli, že i tady platí evidence tržeb

Karlovarský kraj – Zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) platí také pro kempy a tábořiště, což patrně jejich provozovatelům v některých případech nedošlo. Anebo si s tím nelámali hlavu.

18.8.2018

Na pivní slavnosti po železnici speciálním vlakem z Karlových Varů

Karlovy Vary - České dráhy vypraví v sobotu 18. srpna zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar na Tachovsku.

17.8.2018

Do školky je nevezmou, ale rodiče musí pracovat. Kraj chce otevřít jesle

Karlovarský kraj - Rodiče malých dětí, které ještě nemohou do školky, jsou často odkázáni na pomoc svých rodičů, na soukromé školky, jesle nebo hlídání, kraj se i proto rozhodl otevřít jesle.

17.8.2018

Hejtmanka před svatbou: Máme obavy, aby všechno vyšlo tak, jak bychom si přáli

Karlovy Vary - Každá žena a muž, kteří vstupují do manželství, si přejí, aby na svatební den měli ty nejkrásnější vzpomínky, k nimž se vždy budou rádi vracet.

16.8.2018

Po koupání v Kolováku skončili lidé v nemocnici

Karlovy Vary – Tři ženy byly hospitalizovány v Karlovarské krajské nemocnici poté, co se koupali v rybníku v obci Kolová.

16.8.2018

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora města

Karlovarsko - Březová by byla nejraději, kdyby z obce zmizel areál pily společnosti Lázeňské lesy, jejímž zřizovatelem je město Karlovy Vary. Uvažujete o tom, že by byla přemístěna někam jinam?

16.8.2018

Tenisté přišli o světla pro kurt

Karlovy Vary - Dvě desítky reflektorů za zhruba 85 000 korun, dočasně uskladněných v areálu tenisových kurtů, ukradli dva mladíci ve věku 19 a 21 let.

16.8.2018

Tuzemští turisté objevují náš kraj. Ubytoval se jich rekordní počet

Karlovarský kraj - Jako ideální místo pro dovolenou i kratší návštěvu se patrně jeví tuzemským turistům Karlovarský kraj. V prvním pololetí letošního roku jich využilo některá z ubytovacích zařízení 199 974. Meziročně to bylo o 17 procent více a takovým nárůstem se nemohl pochlubit žádný z dalších krajů v České republice.

15.8.2018

Přijel Prezidentský vlak a přilákal stovky návštěvníků

Karlovy Vary - Prezidentský vlak, který stál po dva dny v Karlových Varech, sklidil v Karlovarském kraji velký úspěch.

14.8.2018

Unikátní projekt vrátí horskému rašeliništi jeho původní vlastnosti

Pernink – Unikátní projekt realizovaný státním podnikem Lesy ČR vrátí původní vlastnosti v minulosti značně poškozenému krušnohorskému Perninskému rašeliništi.

13.8.2018

Nenastoupil k výkonu trestu

Karlovarsko – Do věznice k výkonu trestu nenastoupil bez závažného důvodu sedmadvacetiletý muž, který tak ignoroval výzvu okresního soudu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT