VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

5.11.2018

KAM jdeme? Za obyvateli města a jejich názory

Karlovy Vary – Ve městech, a to nejen v Karlovarském kraji, spíše výjimečný cyklus setkávání s jejich obyvateli připravila Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM) pod názvem KAMjdeme. Jeho první díl je připraven na dnešek.

4.11.2018

Botanická zahrada přežila sto let a už opět rozkvétá

Bečov nad Teplou - Málem zmizela z povrchu zemského a upadla v zapomnění. Naštěstí se našlo pár nadšenců ze Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v čele s Jiřím Šindelářem a ti se postarali o malý zázrak. 

4.11.2018

Horalé vysadili strom pro Olgu Havlovou

Boží Dar – Město Boží Dar se připojilo k projektu Výboru dobré vůle Strom pro Olgu.

3.11.2018

Radní na odchodu požehnali zakázce za stamiliony korun

Karlovy Vary - Zakázkou za 289 milionů korun, za níž se skrývají energeticky úsporná opatření EPC ve vybraných objektech města, se krátce po komunálních volbách zabývali karlovarští radní.

3.11.2018

Nové cesty potěší už v zimě běžkaře

Boží Dar - O více než půl roku dříve začnou sloužit dvě nové komunikace v okolí Božího Daru.

2.11.2018

FOTO: Vysílá Český rozhlas Karlovy Vary

Karlovy Vary – Novou veřejnoprávní stanici Český rozhlas Karlovy Vary si mohou od 1. listopadu naladit na svých rádiích posluchači v Karlovarském kraji.

2.11.2018

Studenti a pedagogové vytvořili živý obraz

Karlovy Vary - Učitelé a žáci Základní školy Jana Amose Komenského v Karlových Varech se připojili k oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky.

2.11.2018

Antimonopolní úřad potvrdil pokutu Karlovým Varům za loterijní vyhlášku

Karlovy Vary – Pokutu ve výši 734 000 korun musí zaplatit město Karlovy Vary za protisoutěžní jednání týkající se provozování loterií ve městě. Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj totiž zamítl rozklad statutárního města Karlovy Vary proti prvostupňovému rozhodnutí antimonopolního úřadu.

2.11.2018

Soud stížnost na volby v Karlových Varech zamítl

Karlovy Vary – V krajském městě může být svoláno ustavující zastupitelstvo po komunálních volbách.

1.11.2018

Na hřbitovy míří stovky lidí

Karlovarský kraj – Poněkud rušněji, než bývá obvyklé pro tato místa, je v těchto dnech na hřbitovech a počty lidí, kteří sem zamíří, ještě vzrostou. V pátek si připomínáme Památku zesnulých a vzpomenout na své blízké, kteří už mezi námi nejsou, přijdou pozůstalí také o víkendu.

31.10.2018

Oslavy výročí republiky v Protivci

Protivec – V Protivci u Žlutic se sešli 28. října zástupci obcí jihovýchodního Karlovarska, aby zde důstojně uctili letošní výročí republiky a památku prvního prezidenta T. G. Masaryka.

31.10.2018

Který ze zdravotníků získá tentokrát vaše sympatie?

Karlovy Vary - Hlasovat lze ve čtyřech kategoriích, výsledky se dozvíme 16. listopadu.

30.10.2018

Odešel dlouholetý pedagog

Karlovy Vary – Po delší nemoci zemřel 10. října ve věku 82 let dlouholetý pedagog mgr. Zdeněk Sysel, ředitel několika základních škol.

30.10.2018

V Ostrově už mají koaliční smlouvu

Ostrov – Po dvou týdnech od podpisu memoranda o spolupráci, které uzavřely ODS, ANO 2011, Ostrováci.cz a ČSSD, podepsaly tyto subjekty také koaliční smlouvu.

30.10.2018

Myslivci ulovili tisíce prasat, divočáků je ale stále mnoho

Karlovy Vary – Tisíce kusů divokých prasat už odstřelili myslivci na území Karlovarského kraje v uplynulých pěti letech, stále se jich však v regionu pohybuje více než je přijatelné. Poté, co kraj upravil podmínky za odstřel černé zvěře, přece jenom počet skolených divočáků roste. A příští rok má příspěvek vzrůst ještě o dalších pět set tisíc korun.

29.10.2018

Hejtmanství se snaží vzkřísit výzkum léčivých pramenů

Karlovarský kraj – Balneologie je nauka o léčivých vodách, lázních a jejich účincích na lidský organismus, zvláště s přihlédnutím k terapeutickým účelům.

29.10.2018

Mladí hasiči mají novou stříkačku

Karlovy Vary – Novou stříkačku PS 12 určenou pro požární sport pořídil Sbor dobrovolných hasičů ve Staré Roli.

29.10.2018

První republika v krajské knihovně

Karlovy Vary – Do letošních oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa se zapojila i Krajská knihovna Karlovy Vary.

28.10.2018

Kraj rozšiřuje nabídku studia

Karlovarský kraj - Řemeslo má zlaté dno, přesto zručných řemeslníků stále ubývá. Sehnat manuálně šikovného instalatéra na opravu koupelny či malíře na vymalování pokojů je čím dál obtížnější.

28.10.2018

Ke skateparku povede nový most

Ostrov – Hazardování minimálně se zdravím. Tak označil ostrovský starosta Josef Železný přecházení staré lávky přes řeku Bystřici ke skateparku, který na jejím pravém břehu vznikl před několika lety.

28.10.2018

Střídání stráží v ostrovské nemocnici

Ostrov - Téměř 40 let je s ostrovskou nemocnicí spjato jméno Heleny Piškaninové. Začínala jako sestřička na porodním oddělení, v průběhu let se její kariéra vyvíjela, až se z ní před jedenácti lety stala hlavní sestra zdejší nemocnice.

27.10.2018

Létající talíře a retro: V Klášterci otevřeli expozici v duchu filmu

Klášterec nad Ohří – Nová výstava v porcelánce má být kompletní v březnu, návštěvníci jsou ale vítaní už teď

26.10.2018

Úspěšné studenty SPŠ Ostrov teď čeká Čína

Ostrov – Plody intenzivní práce své i svých mentorů sklízí tvůrčí tým Matyáš Hlivák a Vladimír Veselý ze třídy E4 Střední průmyslové školy Ostrov, úspěšní finalisté 40. ročníku celostátní přehlídky S0Č v Olomouci.

26.10.2018

Region přivítá olympiádu. Vymyslete pro ní maskota

Karlovy Vary – Hostitelem IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR bude v roce 2020 Karlovarský kraj. A protože každé olympijské hry mají svého maskota, který se společně se sportovci raduje z jejich úspěchů a povzbuzuje je do dalších bojů, neměl by chybět ani tentokrát.

25.10.2018

Borovice vydala poklady. Na řadě teď jsou další rybníky

Nová Role - Hotovo. Tedy jen zčásti. Rybáři z Českého rybářského svazu, místní organizace Božičany slovili na sádkách na novorolské Kaskádě rybník Borovice.

25.10.2018

Na Velkém Rybníku řádil požár

Velký Rybník – Požár zcela zničil několik objektů v rekreační a chatové oblasti u Velkého Rybníku u Hroznětína. Oheň zasáhl dvě chaty, dřevníky u chat zcela zničil.

25.10.2018

Výročí republiky: Koncerty, přednášky a také prohlídky

Karlovarský kraj – Ve velkém budou města a obce v Karlovarském kraji o víkendu slavit výročí sta let vzniku samostatného československého státu. Konat se budou koncerty, přednášky nebo třeba netradiční prohlídky.

24.10.2018

Na nominaci aleje zbývá jen pár dní

Karlovarský kraj – Konečný termín pro podání nominací v anketě Alej roku se neúprosně blíží, uzávěrka je v poslední říjnový den. V Karlovarském kraji byly do boje o titul zatím přihlášeny čtyři aleje, A to v Bezvěrově, Stružné, Svatoboru a v Újezdu u Krásné.

24.10.2018

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, vítr zastavil vlaky i auta

Karlovarský kraj - I když vítr v Karlovarském kraji zásadní škody nezpůsobil, přesto museli hasiči vyjíždět většinou k odstraňování spadlých stromů. 

24.10.2018

Pohádkové malování pro děti, letošní téma bylo narozeniny

Ostrov – Městská knihovna Ostrov každým rokem pořádá soutěž Pohádkové malování a zpívání, která je určena malým předškolákům a dětem 3. tříd ZŠ.

24.10.2018

Šance nejen pro lidi bez práce

Karlovarský kraj – Na jedné straně šance pro nezaměstnané poohlídnout se po možném uplatnění, na druhé straně příležitost pro firmy, jak získat chybějící lidi.

23.10.2018

OBRAZEM: Lípa svobody poroste v areálu hejtmanství

Karlovy Vary – Strom svobody, lípu srdčitou, symbolicky v úterý 23. října vysadila u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československé republiky hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Lípa poroste v areálu krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech a kraji ji darovala nadace Partnerství.

23.10.2018

Centrum zdraví a bezpečí inspiruje i okolní státy

Karlovy Vary - Unikátní městečko Svět záchranářů neboli Centrum zdraví a bezpečí již inspirovalo mnoho měst i států.

23.10.2018

Neukázněné řidiče pohlídá kamera ve speciálním autě

Karlovy Vary - Řidiči, kteří nedbají předpisů a například telefonují za jízdy nebo se nepřipoutají bezpečnostními pásy, budou mít zase o trochu více těžší život.

22.10.2018

Vlezl sousedce do bytu

Žlutice – Šestatřicetiletý cizinec se dopustil porušování domovní svobody.

22.10.2018

Důležitá silnice je teď širší a bezpečnější. Řidiči to ocení

Bochov – Širší a především bezpečnější pro řidiče i další účastníky provozu je po modernizaci silnice mezi Bochovem, Kozlovem a Toužimí.

22.10.2018

Neukázněné řidiče pohlídá kamera ve speciálním autě

Karlovy Vary - Řidiči, kteří nedbají předpisů a například telefonují za jízdy nebo se nepřipoutají bezpečnostními pásy, budou mít zase o trochu více těžší život.

22.10.2018

FOTO: Velké závody mladých rybářů

Otovice - V letošním roce si extrémně teplé a suché počasí vyžádalo krutou daň, zejména u rybářů a chovatelů osádek ryb, rybníků, řek a potoků, ve formě úhynu a ztrát.

22.10.2018

Revolution Train asi příští rok nepřijede

Karlovy Vary – Multimediální vlaková souprava Revolution Train je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. K jeho zastávkám patřily také Karlovy Vary. 

21.10.2018

Světový den hospice a paliativní péče připomněla konference

Karlovy Vary – Světový den hospice a paliativní péče, který tradičně připadá na druhou říjnovou sobotu, připomněla v Karlových Varech konferenci na téma Mobilní a hospicová péče.

21.10.2018

O rybník se bude licitovat

Karlovy Vary – Město se chce zbavit svého rybníku v Rosnicích a nabídlo ho zájemcům k odkoupení.

21.10.2018

Amatérští autoři mohou opět posílat práce do literární soutěže

Karlovy Vary – Krajská knihovna Karlovy Vary vyhlásila nový ročník Literární soutěže pro amatérské autory z České republiky. Patronem letošního, již 12. ročníku, je český básník, překladatel a publicista Petr Borkovec, jehož básně byly přeloženy téměř do všech evropských jazyků.

21.10.2018

OBRAZEM: Hrad Hauenštejn pod palbou

Horní Hrad – Rány jak z děla zněly v sobotu a budou znít ještě do nedělního odpoledne nádvořím hradu Hauenštejna a jsou slyšet i v širokém okolí.

20.10.2018

Mattoniho muzeum prodloužilo sezonu

Kyselka – Vzhledem k opakování seriálu České televize Já, Mattoni a očekávanému zájmu veřejnosti o osudy Heinricha von Mattoniho prodloužilo Mattoni muzeum letošní návštěvnickou sezonu, která byla původně plánována do konce října.

20.10.2018

PODÍVEJTE SE: Děti navrhovaly při výtvarné soutěži známky

Karlovarský kraj – Vytvořit návrh poštovní známky, jejímž námětem je příroda Karlovarského kraje. Takový byl úkol pro děti z Karlovarského kraje, které se přihlásily do výtvarné soutěže vyhlášené krajskou knihovnou a Lesy ČR.

19.10.2018

Jak se uspávají medvědi v horách?

Karlovarsko – Podzimním uspáváním krušnohorských medvědů navazuje Fanklub Míry Krušného na tradici založenou v roce 1874.

19.10.2018

Hvězdní Yellowjackets v divadle

Karlovy Vary – Americká jazz-fusionová skupina Yellowjackets s brazilskou zpěvačkou Lucianou Souza, hlavní hvězdy mezinárodního jazzového festivalu Jazzfest 2018, vystoupí dnes na koncertě v Karlovarském městském divadle.

18.10.2018

Putovní pohár zůstal pro tentokrát v Dalovicích

Dalovice – Na Střední škole logistické Dalovice se konal již 10. jubilejní ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2018 pod záštitou Karlovarského kraje a Svazu spedice a logistiky.

17.10.2018

Tři zápisy do UNESCO jsou pro region velikým plus

Karlovy Vary – Výjimečnou události, která je takříkajíc na spadnutí, bude pro Karlovarský kraj trojitý zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO.

17.10.2018

Poznejte zajímavou práci kriminalistů

Karlovy Vary – Také rádi sledujete detektivní seriály a žasnete nad prací forenzních techniků a moderními, skoro až neuvěřitelnými metodami, kterými dokáží usvědčit pachatele? Pak jsme připravili přednášku přesně pro vás.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT