VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

3.3.2018

Hejtmanka: Všechny věci se mají dělat stoprocentně

Karlovarský kraj - To, co vloni jen naznačovala, teď oznámila naplno. Jana Vildumetzová (ANO) opustí funkci hejtmanky, a to nejpozději do konce letošního roku. Ponechá si pouze místo v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

2.3.2018

Čtenáři krajské knihovny mohou zaplatit „na dálku“

Karlovy Vary - Čtenáři Krajské knihovny v Karlových Varech mohou nově hradit poplatky ve svém čtenářském kontě na dálku. Knihovna spustila platební bránu, jejíž pomocí lze zaplatit přes internet takzvané zpozdné nebo poplatky za rezervaci přímo ve čtenářském kontě z domova.

2.3.2018

Žáci a studenti z Karlovarského kraje odevzdali k recyklaci 1,33 tuny baterií

Karlovarský kraj - V rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět odevzdali vloni školáci a studenti v Karlovarském kraji k recyklaci 1 330 kilogramů použitých baterií. Do sběrové kampaně, která trvala tři měsíce, se v regionu zapojilo 26 škol.

2.3.2018

Mrazy už konečně poleví a lyžování bude příjemnější

Karlovarský kraj – Radost z lyžování kazily v uplynulých dnech třeskuté mrazy, které se do jisté míry podepsaly i na stavu sjezdovek. Byly tvrdé jako beton a také se na nich vytvářely ledové plotny. O víkendu by ale už měl nastat obrat, teplota bude mnohem snesitelnější, a lyžování tak příjemnější.

1.3.2018

Kritéria pro stipendia studentů kraj zreviduje

Karlovarský kraj - Rada kraje zatím odmítla schválit a rozdělit zhruba 1,8 milionu korun určených na stipendia pro studenty jedenácti středních škol v regionu.

1.3.2018

Poznejte Vietnam, zemi dětí

Karlovy Vary – Krajská knihovna Karlovy Vary zve na večer plný vyprávění i hraní o zemi kónických klobouků, peněz, smlouvání, kýče, imitace a rýže, který se koná v sále knihovny ve Dvorech ve čtvrtek 1. března od 17:00 hodin.

28.2.2018

OTÁZKA PRO: Michala Riška, náměstka primátora Karlových Varů

Plánujete architektonickou studii na atletický stadion (bývalý AC Start). Kolik bude stát a co by měla řešit?

28.2.2018

Jak na pořádek v sociální sféře? Individuální dotace kraj zavrhl

Karlovarský kraj - Pokud chcete žádat kraj o dotace na sociální služby samostatně, pak máte smůlu.

27.2.2018

Sníh na sjezdovkách je tvrdý jako beton a s tím roste i riziko úrazů

Krušné hory – Sněhu je sice ve skiareálech dost, vzhledem k třeskutým mrazům je ovšem velmi tvrdý a místy i zledovatělý. Při pádech se tak zvyšuje riziko úrazu.

27.2.2018

Virózy to zatím nevzdávají. Zase přibylo marodů

Karlovarský kraj – O více než čtvrtinu se zvýšil v osmém kalendářním týdnu počet lidí v Karlovarském kraji, kteří onemocněli akutní respirační infekcí (ARI).

27.2.2018

OBRAZEM: Zimní kolovský turnaj v petanque

Kolová – Zimní kolovský turnaj v petanque dělal čest svému názvu.

26.2.2018

Místo pro odpočinek a pořádání menších kulturních akcí dostane podobu

Bečov nad Teplou - Odpočinková zóna v podobě centrálního parku vznikne okolo fary a kostela svatého Jiří do konce tohoto roku.

26.2.2018

Soutěž o nejhezčí hasičskou básničku

Karlovarský kraj - Hasičský záchranný sbor ČR vyhlásil nový ročník soutěže pro děti i dospělé. Náplní letošního ročníku soutěže je složit hasičskou básničku. Tedy básničku o hasičích, básničku pro hasiče, básničku o tom, jak nás hasiči již 100 let zachraňují.

26.2.2018

Jste senior? Tak jezděte autobusem za polovinu

Nejdek - Poloviční slevu na jízdné pro nejdecké seniory přináší pilotní program města na letošní rok. Podmínky pro získání slevové kartičky jsou přitom pouze dvě.

26.2.2018

Která stavba nebo projekt je v našem kraji nejlepší?

Karlovarský kraj - Které z dokončených staveb nebo připravených projektů a studií získají ceny v soutěži Stavby Karlovarského kraje?

25.2.2018

Stavebnictví skýtá mnoho uplatnění nejen chlapcům, ale i děvčatům

Karlovy Vary - Střední odborná škola (SOŠ) stavební Karlovy Vary byla založena v roce 1982. Škola je příspěvkovou organizací zřízenou Karlovarským krajem. Studenti zde neplatí žádné školné. V současné době probíhá na škole výuka žáků s různým zaměřením pro stavebnictví. 

25.2.2018

Z policistů vybavených defibrilátory se teď mohou stát také záchranáři

Karlovarský kraj - Nejenom zbraněmi či želízky, ale nově také externími defibrilátory je vybavena řada policistů v Karlovarském kraji. Díky tomu se z ochránců zákona mohou stát v případě potřeby také záchranáři.

25.2.2018

Sestřičky z porodnice pletou dětem na Velikonoce vlněné „zaječí“ čepičky

Ostrov - Novorozencům, kteří přijdou na svět v ostrovské nemocnici během letošních Velikonoc, chtějí zdejší zdravotní sestry zpříjemnit vstup do života.

25.2.2018

MHD výrazně zjednoduší nákup časových kupónů

Karlovy Vary – Cestující v městské hromadné dopravě v Karlových Varech (MHD) už mohou využít k nákupu časových kupónů a dobití elektronické peněženky e-shop Dopravního podniku Karlovy Vary v pohodlí od počítače.

24.2.2018

Lesní stezka ve Žluticích chce bodovat v soutěži Dřevěná stavba roku

Žlutice – Pro nejlepší stavby ze dřeva může až do 2. března hlasovat veřejnost v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2018.

24.2.2018

Na pacienty se nejvíce usmívá personál v ostrovské nemocnici

Karlovarský kraj - Vítězem zvláštní kategorie rozsáhlého průzkumu Nemocnice pro život se stala v Karlovarském kraji Nemocnice Ostrov společnosti Nemos.

23.2.2018

Na zájemce o „kotlíkové dotace“ čeká už posledních deset milionů korun

Karlovarský kraj - Posledních přibližně deset milionů korun ještě rozdělí Karlovarský kraj v rámci takzvaných kotlíkových dotací. Tato částka postačí k uspokojení zhruba stovky žadatelů.

23.2.2018

Kdy se vydat na lyžovačku, když ne tento víkend?

Karlovarský kraj – Slunečné počasí a teploty pod bodem mrazu slibuje počasí nadcházejícího víkendu. Lepší podmínky pro lyžování snad být nemohou a skiareály v Karlovarském kraji tak díky tomu očekávají slušnou velmi návštěvu.

22.2.2018

„Vzdám se funkce,“ oznámila hejtmanka

Karlovarský kraj – Do konce roku opustí Jana Vildumetzová (ANO) post hejtmanky Karlovarského kraje a zůstane tak jen poslankyní Parlamentu.

22.2.2018

Více za odstřel divočáků. Terorizují obce a děsí lidi

Karlovarský kraj - Větší motivaci pro odstřel divočáků mysliveckými spolky promýšlí Karlovarský kraj. Podle krajského radního pro životní prostředí a zemědělství Karla Jakobce (ODS) nemají myslivci příliš chuť černou zvěř střílet přímo v intravilánech obcí.

22.2.2018

Lázně se těší oblibě. Díky tomu stále přibývá hostů

Karlovy Vary - Izraelci, Slováci, Rusové, Češi, ale také návštěvníci z Číny i Tchaj-wanu, ti všichni vloni navštívili Karlovy Vary.

22.2.2018

Z tržnice koncertní sál? Nic není nemožné...

Karlovy Vary – Když karlovarské zastupitelstvo v červnu v roce 1996 prodávalo do té doby městskou tržnici, nikdo netušil, že za dvaadvacet let bude město zvažovat, že ji koupí zpět.

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2018

Žalobu na zneplatnění referenda soud zamítl

Karlovy Vary - Po sérii prohraných soudů konečně jedno vítězství. Karlovarské referendum, v němž lidé těsnou většinou hlasů odmítli výstavbu repliky Vřídelní kolonády podle architektů Helmera a Felnera, je platné.

21.2.2018

Nástupiště MHD u Tržnice prokoukne za dvanáct milionů

Karlovy Vary - Místo jiskřících debat o Integrovaném dopravním terminálu, což v Karlových Varech zní už skoro jako nadávka, sáhl magistrát k jemnější variantě modernizace nástupiště autobusů městské hromadné dopravy (MHD) před Tržnicí.

21.2.2018

Strážníci už slouží s hasiči. V plánu je velké společné operační středisko IZS

Karlovy Vary – Operační středisko, kde společně slouží hasiči se strážníky, se stalo v našem regionu realitou. Operační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a Městské policie Karlovy Vary se spojila v závěru loňského roku a v současnosti jsou již v plném provozu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT