VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

16.9.2018

OBRAZEM: Když se vše točí kolem koček

Karlovy Vary – Kočky v přepravkách, kočky v klecích, kočky v kočárcích. Kočky živé, ale i na hrnečcích nebo na tričkách a magnetkách. Vše se v karlovarském Lidovém domě o víkendu točilo kolem koček.

16.9.2018

FOTO: Oslavy výročí založení hasičů i obce

Stružná - V obci Stružná se v sobotu 8. září konala slavnost nejen ke 100 letům založení Československé republiky a ke 144 letům založení Jednotky sboru dobrovolných hasičů Stružná, ale hlavně k 640 letům od první písemné zmínky o obci Stružná.

15.9.2018

Nový Kostel uspěl ve Vesnici roku. Je třetí v České republice

Chebsko – Velký úspěch slaví obec Nový Kostel. Poté, co slavil triumf v krajském kole soutěže Vesnice roku, uspěl také v celostátním finále, kde obsadil třetí místo za druhým Šumvaldem z Olomouckého kraje a prvním Dolním Němčím ze Zlínského kraje.

15.9.2018

Jesličky pro děti. Kraj usnadní maminkám návrat do práce

Karlovarský kraj - Najít místo ve školce pro dvouleté dítě je dnes pro maminky, které se rozhodly nastoupit zpět do práce, téměř neřešitelný problém.

15.9.2018

Policisté na hranicích nasazují moderní techniku

Chebsko – Snad i tu myš, kdyby se ukryla v kamionu, by dokázal odhalit moderní Heartbeat detektor, který nasadila policie při rozsáhlé kontrolní akci.

15.9.2018

Přijďte se podívat na kočky do „Liďáku“

Karlovy Vary – Účast až stovky vystavovatelů a kolem dvou stovek koček různých plemen očekávají pořadatelé 46. a 47. Mezinárodní výstavy koček.

15.9.2018

Duch pramenů se ukáže lidem

Karlovy Vary – Návštěva tajemného ducha pramenů sídlícího v Zámecké kolonádě je patrně největším lákadlem víkendových dnů otevřených dveří památek v Karlových Varech.

14.9.2018

Pěstouni na fotografiích

Karlovy Vary – Výstavu velkoformátových fotografií pěstounů z Karlovarského kraje můžete vidět až do 23. v obchodním centru Globus v Karlových Varech.

13.9.2018

Doubský most se otevře za dva roky

Karlovy Vary – Obrnit trpělivostí se budou muset řidiči i lidé z Doubí.

12.9.2018

Odešel výtvarník Ladislav Švarc

Karlovarsko – Veřejnost se v pondělí 10. září naposledy rozloučila s výtvarníkem Ladislavem Švarcem, který na Karlovarsku zanechal dost významnou stopu. Odešel do výtvarného nebe ve věku pětaosmdesát let.

12.9.2018

Kradou se pasty, kalhotky i káva

Karlovy Vary – Co všechno zajímá zloděje v obchodech?

12.9.2018

Podnikatelé chtějí na radnice nejčastěji. V závěsu za nimi jsou důchodci

Karlovarský kraj - Nejčastěji na kandidátních listinách najdou voliči podnikatele nebo živnostníky.

11.9.2018

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí magistrátu města

Strany zaregistrované pro komunální volby mohly delegovat členy a náhradníky do okrskových volebních komisí. Jak se komise doplňují, pokud toho nevyužijí, zůstanou volná místa?

11.9.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Libušina v Karlových Varech

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

10.9.2018

Torzo historického podstavce z Goethovy sochy se vrací z Prahy. Nyní už natrvalo

Karlovy Vary - Cenný artefakt z historického podstavce Goethova pomníku z roku 1883 se vrací z Prahy z Goethova institutu, kam jej Karlovy Vary dočasně zapůjčily, a nadále už cestovat nebude.

10.9.2018

Opravy hradu pokračují

Andělská Hora – Opravy zříceniny hradu Andělská hora, které začaly v roce 2014, pokračují i letos.

10.9.2018

Pomník na paměť Edvarda Beneše v lázních nebude

Karlovy Vary - Pomník připomínající druhého československého prezidenta Edvarda Beneše patrně v lázeňském městě stát nebude.

9.9.2018

A co bude s pamětní deskou?

Karlovy Vary - V těchto dnech si přátelé odkazu českého a karlovarského krále valčíku Josefa Labitzkého (1802 1881) a jeho syna Augusta Labitzkého (1832 1903) připomínají dny, kdy oba ulehli na drahovickém hřbitově. Josef 19. srpna, August 28. srpna. Oba termíny budou vzpomenuty tradičním slavnostním aktem v sobotu 22. září Společností přátel Josefa Labitzkého.

9.9.2018

Hledají se lidi. Do volebních komisí

Karlovarský kraj - Bez dostatečně obsazených volebních komisí by byl velký problém zajistit hladký průběh komunálních voleb. Například v Karlových Varech s tím bývají problémy. A termín voleb do zastupitelstev měst a obcí, vyhlášený na 5. a 6. října, se neúprosně blíží.

9.9.2018

OBRAZEM: Festival světel VaryZáří sledovaly tisíce lidí

Karlovy Vary - Sto let pocitů, to bylo téma 3. ročníku festivalu světel VaryZáří. Organizátoři připravili trasu vedoucí lázeňským centrem s osmi zastávkami s videomappingem a dalšími světelnými efekty.

9.9.2018

ON-LINE: Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek odpovídal čtenářům

Karlovy Vary - Petr Kulhánek je primátor města Karlovy Vary, zastupitel Karlovarského kraje, člen Karlovarské občanské alternativy. Kromě politiky se zajímá o filmové umění, je spoluzakladatel a člen Filmového klubu Karlovy Vary. Také aktivně běhá. V pondělí 10. září od 10 do 11 hodin odpovídal na dotazy čtenářů Deníku.

9.9.2018

Kraje chtějí víc peněz na silnice

Karlovy Vary - Zkontrolovat mosty na silnicích II. a III. třídy, a hlavně ty, které vedou nad dálnicemi a železnicemi, by měly podle výzvy ministra dopravy Dana Ťoka jednotlivé kraje.

8.9.2018

Symfoniky čeká stěhování mezi čtyřmi sály

Karlovy Vary – Do nové, v pořadí již 184. sezony, vstoupí 9. září Karlovarský symfonický orchestr (KSO). S trochou nadsázky bychom ho mohli nazvat „putovním“ orchestrem, protože bude koncertovat ve čtyřech karlovarských sálech. A to v Grandhotelu Ambassador Národní dům, Grandhotelu Pupp, v Karlovarském městském divadle a v Lázních III. A k tomu vlastně můžeme ještě připočítat koncerty na kolonádách nebo v letním kině nebo v areálu Rolava, hotelu Imperial či Becherově vile.

8.9.2018

Kvůli Císařských lázním znovu vzplál spor

Karlovy Vary – Karlovy Vary a Karlovarský kraj jsou kvůli opravě Císařských lázní znovu ve sporu. Kraj už sice od Ministerstva kultury obdržel definitivní příslib, že na jejich opravu získá dotaci ve výši čtvrt miliardy korun, ovšem zaskočilo jej rozhodnutí karlovarských zastupitelů, aby součástí rekonstrukce byla i vestavba koncertního sálu.

8.9.2018

OBRAZEM: Porcelán i folklor láká stovky lidí

Karlovy Vary – Podzimní porcelánové slavnosti a Mezinárodní folklorní festival láká od pátku až do neděle do lázeňského centra stovky lidí.

7.9.2018

O co jim jde se chce více podílet na vedení města

Karlovy Vary - Nejhlasitější, nejkritičtější, nejkritizovanější a s puncem věčných rebelů.

7.9.2018

Porcelánka Thun vyrobila ke 100. výročí republiky speciální limitovanou edici

Karlovy Vary - Limitovanou porcelánovou edici v nákladu pouhých dvou set kusů vyrobila novorolská porcelánka Thun 1794 ke 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

6.9.2018

Majitelé nechtějí psa, který jim před šesti lety utekl

Karlovy Vary – Na vyřešení svého osudu čeká v karlovarském útulku pes, který majitelům utekl už před šesti lety. Příběh se šťastným koncem se ale nekoná.

6.9.2018

Tankoval, ale na zaplacení neměl

Nová Role – Desítky litrů pohonných hmot tankoval u několika čerpacích stanic pětatřicetiletý muž z Prahy. Přitom ale platit nehodlal.

6.9.2018

O pronájmu Alžbětiných lázní rozhodne až nové zastupitelstvo

Karlovy Vary - O několik měsíců se odsouvá rozhodnutí města o pronájmu Alžbětiných lázní.

6.9.2018

Exotika i klasika. Je tady folklorní festival

Karlovy Vary – Spandan Sanskrutik z indického Ahmedabadu nebo Cas Ilinden z makedonské Bitoly. Ale také Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje či chomutovský Skejušan.

6.9.2018

Seniorům a hendikepovaným pomůže i informační centrum

Karlovy Vary – Jak vyřešit specifické potřeby komunikace s hendikepovanými lidmi a se seniory. Pomoci v tom může například nové informační centrum na úřadu práce i další opatření.

5.9.2018

Pocity vyjádří na lázeňských budovách

Karlovy Vary - Stoleté výročí republiky zvolili za téma i organizátoři festivalu světla, Vary září, který připravili na druhý zářijový víkend do lázeňského centra města.

5.9.2018

OTÁZKA PRO: Martina Hurajčíka, náměstka hejtmanky pro dopravu

Řidiče by nově na silnicích z Nejdku a Žlutic (silnice II/193 a II/220) měly před nebezpečným stavem silnic při nepříznivém počasí varovat silniční meteorologické stanice. Jak budou fungovat?

4.9.2018

Letiště se může dále rozšiřovat

Karlovy Vary - Po měsících jednání se Karlovarský kraj a město Karlovy Vary dohodly na směně pozemků.

4.9.2018

OBRAZEM: Avon pochod v Ostrově

Ostrov - V Ostrově se při druhém ročníku Avon pochodu na podporu boje s rakovinou prsu vydaly v neděli 2. září desítky lidí ze Zámeckého parku po historické části města.

4.9.2018

Opravu Císařských lázní město podmiňuje koncertním sálem

Karlovy Vary - Ano, ale. To je ve zkratce názor Karlových Varů na připravovanou opravu Císařských lázní, kterou chce kraj zahájit koncem roku.

3.9.2018

OBRAZEM: Děti poprvé přišly do lesní školky

Karlovy Vary - První lesní mateřská škola Duběnka, jejímž zřizovatelem je město Karlovy Vary, zahájila činnost společně s prvním dnem nového školního roku.

3.9.2018

Primátor: Zámecká kolonáda byla města a taky vždy zůstane městu

Karlovy Vary – Zámecká kolonáda, další majetek města, kolem něhož se nyní vyrojily ekonomické otazníky. My jsme se proto zeptali primátora Petra Kulhánka (KOA).

3.9.2018

Záhadné vaky pomáhají zavlažovat stromy

Karlovy Vary - Snad každý člověk si při procházce městem určitě všiml záhadných vaků u stromů.

2.9.2018

FOTO: Biodožínky aneb jak žijí zemědělci

Ležnice – Tradiční Biodožínky v Ležnici u Horního Slavkova, které se v sobotu 1. září konaly už po patnácté, nejsou jen pro zábavu.

2.9.2018

Na farmě Kozodoj otevřou první lesní školku

Karlovy Vary - Na pozemku ekofarmy Kozodoj vznikla nová lesní mateřská škola Duběnka. Cílem projektu je poskytnout dětem alternativní předškolní vzdělání.

2.9.2018

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí magistrátu města

Karlovy Vary - Mluvčí magistrátu o rekonstrukci škol.

2.9.2018

Paličkování je zábava, která chce především trpělivost a pečlivost

Karlovarský kraj - Na tradiční Letní setkání krajkářek v Ostrově přijely krajkářky z celého Karlovarského kraje, které spojuje členství v občanském sdružení Krušnohorská krajka.

1.9.2018

PODÍVEJTE SE: Veterány prostě milujeme

Františkovy Lázně – Těžko říci, čím to je, ale pořadatelé různých motoristických akcí se zaměřením na veterány si mohou být jedním jistí. O publikum nikdy nebudou mít nouzi.

1.9.2018

Studenti a důchodci zaplatí za regionální dopravu čtvrtinu

Karlovarský kraj - Čtvrtinu ze základního jízdného budou od září platit šestileté a starší děti, studenti a důchodci.

31.8.2018

Kraje chtějí víc peněz na silnice

Karlovy Vary – Zkontrolovat mosty na silnicích II. a III. třídy, a hlavně ty, které vedou nad dálnicemi a železnicemi, by měly podle výzvy ministra dopravy Dana Ťoka jednotlivé kraje. Učinil tak poté, co vyšel najevo špatný stav Doubského mostu v Karlových Varech, který bude místo rekonstrukce stržen.

31.8.2018

Evropské miliony nám pomohou s ochranou přírody a vzděláním

Karlovarský kraj - Více než dva miliony eur (kolem 53 milionů korun) dostanou žadatelé z Karlovarského kraje na realizaci takzvaných přeshraničních projektů zaměřených na ochranu životního prostředí a na jazykové vzdělávání. Opomenuta není ale ani například oblast zachování kulturního dědictví.

31.8.2018

Netopýři vás zvou na noční návštěvu

Karlovarský kraj - Po dvě noci se můžete setkat v rámci Mezinárodní noci pro netopýry tváří v tvář s těmito tajemnými nočními tvory. Tradiční akci připravila Správa chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na pátek 31. srpna a sobotu 1. září.

30.8.2018

V Horově ulici už auta v louži neutopíte. Oprava ale hodně zkomplikuje dopravu

Karlovy Vary - Při projíždění centra Karlových Varů budou řidiči muset opět držet nervy na uzdě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT