VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

1.8.2018

Pro knihy bude konečně víc místa

Karlovy Vary – Problémy s nedostatečnou kapacitou pro skladovacích prostor, s nimiž se potýká krajská knihovna v podstatě od svého vzniku, jsou u konce.

1.8.2018

Vyrážíte pod stan? Podívejte se na výbavu a ceny kempů

Západní Čechy - Není to pohodlí hotelového pokoje ani luxusního apartmánu. Přesto má kempování spoustu příznivců, nejen mezi mladými. Lidé oceňují i zvyšující se kvalitu služeb v kempech.

31.7.2018

Dětská oddělení v nemocnici budou na deset dní uzavřena

Karlovy Vary – Z důvodu malování a ročního úklidu bude od 3. do 13. srpna uzavřena stanice kojenců a větších dětí, a současně i dětská jednotka intenzivní péče Nemocnice v Karlových Varech.

31.7.2018

To byl nápad za všechny prachy

Karlovy Vary – Hloupý nápad dostali dva muži, kteří v době filmového festivalu procházeli kolem nastartovaného vozidla značky Iveco.

31.7.2018

Na kanalizaci i čističky mají obce přes deset milionů

Karlovy Vary – Kolem deseti a půl milionu korun letos vyčlenil Karlovarský kraj pro obce na realizaci drobných vodohospodářských ekologických staveb. Stejnou částku poskytl kraj obcím také v loňském roce.

31.7.2018

Letní tábor Vladař se dočkal nutných investic

Karlovy Vary – O investování do nutných oprav a vylepšení letního tábora na Vladaři tak, aby byl jeho provoz i nadále udržitelný, rozhodlo už před časem město jako jeho vlastník. Ještě před zahájením prázdnin se podařilo provést ty nejnutnější úpravy.

30.7.2018

Prezidentský vlak míří do kraje, uvidíme ho v Karlových Varech

Karlovy Vary – Bude to podívaná! Unikátní prezidentský vlak, jehož součástí jsou také tři salónní vozy československých prezidentů, přijede také do Karlových Varů.

30.7.2018

Město chce získat zpět technické služby kvůli úsporám i kontrole

Karlovy Vary – Technické služby, které Karlovy Vary v devadesátých letech zprivatizovaly, by chtělo město znovu provozovat samostatně.

29.7.2018

Kongresy mohou přispět k rozvoji turistiky, spásou ale určitě nejsou

Karlovy Vary – Takzvaná kongresová turistika sice patří mezi důležitá odvětví cestovního ruchu a může do určité míry přispět k jeho rozvoji v rámci Karlovarského kraje, ale stavět se na ní nedá. Důležité jsou z hlediska ekonomického přínosu především dlouhodobé pobyty.

29.7.2018

Sezona je v plném proudu a na řece Ohři je docela rušno

Karlovarský kraj – Léto je v plném proudu a dobré počasí vodákům přeje. Jen kdyby té vody bylo více… V Mezi nejvyhledávanější řeky patří tradičně Ohře.

29.7.2018

Krušné hory trápí neukáznění řidiči, lesy plení borůvkáři

Boží Dar – Hlavně být v přírodě, sportovat a užívat si hor. To je krédo většiny lidí, kteří se stále častěji se vydávají do Krušných hor, jedny z nejčistších v republice. Jenomže například Boží Dar už turisté doslova dusí a problémy narůstají.

29.7.2018

Podivný fotograf napadl ženu

Karlovy Vary – Nepříjemný zážitek s podivným fotografem má za sebou žena, která se vydala s dětmi a psem na procházku do jinak příjemných lázeňských lesů.

29.7.2018

Rodiče jsou často uvědomělí, vodí na „transfuzku“ i své dospělé děti

Sokolov - Již 25 let funguje v sokolovské nemocnici transfuzní oddělení. Za tu dobu se zde vystřídaly tisíce dárců krve, nově se zde registrují i ti, kteří mají zájem darovat kostní dřeň.

28.7.2018

Nominujte svého Seniora roku v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj - Kdo se stane Seniorem roku 2018 v Karlovarském kraji, o tom může rozhodnout veřejnost.

28.7.2018

OTÁZKA PRO: Jiřího Klsáka, náměstka primátora

Podle posudku na stav keramické průmyslovky vypracovaný ČVUT je budova ve špatném stavu. Navíc z ní byla sejmuta památková ochrana a v úvahu připadá i její demolice. Jaký je váš názor?

28.7.2018

Fotografové mohou ukázat, jak se změnil kraj za uplynulých 100 let

Karlovy Vary - Pro všechny, kteří rádi fotografují, připravil Karlovarský kraj u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československé republiky unikátní soutěž.

27.7.2018

Anenská pouť v Krušných horách, to bude i ukázka umění řemeslníků

Boží Dar – Netradičně pojatá bude letošní Anenská pouť v krušnohorském Božím Daru, která patří k největším v regionu. Vlastně se stane vyvrcholením nově koncipované týdenní akce nazvané Krušnohorský česko-saský řezbářský a řemeslný plenér.

27.7.2018

Kraj je ohrožen požáry, do odvolání proto platí mimořádné opatření

Karlovy Vary – Zákaz rozdělávat a udržovat ohně na volném prostranství, pálení klestí či používání pyrotechniky. Nic z toho se nesmí od 26. července na území Karlovarského kraje.

27.7.2018

Nový šéf KV Areny říká: Chci důvěru města a transparentní hospodaření

Karlovy Vary – Spousta práce čeká na Romana Rokůska, nového jednatele KV Areny. Tato městská společnost se potýká s řadou problémů a její hospodaření je vždy kritizováno na každém zastupitelstvu.

26.7.2018

Krásnokvítek, Zajíc nebo paštika. To jsou dobroty z našeho kraje

Karlovarský kraj – Paštika s medvědím česnekem, pivo Kynšperský zajíc nebo ovocný čaj Krásnokvítek. To jsou některé z produktů letos oceněných značkou kvality Dobrota Karlovarského kraje.

26.7.2018

Konečně. Skatepark se po čtvrt roce znovu otevírá

Karlovy Vary - Čtvrt roku si museli karlovarští skejtaři počkat na opravu skateparku v karlovarské čtvrti Bohatice, kde je kromě ramp a překážek pro skateboarding také víceúčelové hřiště.

26.7.2018

Náklaďák se otočil koly vzhůru, zůstal v něm uvězněn řidič

Toužim – Nákladní auto havarovalo ve středu dopoledne na silnici z Toužimi na Bochov u obce Teleč.

26.7.2018

Město čeká unikátní operace. Stěhuje se technické srdce Vřídelní kolonády

Karlovy Vary - Mezi karlovarské unikáty se na podzim zařadí přestěhování technického srdce Vřídelní kolonády, bez nějž by stále tryskající pramen zemřel.

25.7.2018

Kraj je proti rušení krematoria, město trvá na svém

Karlovarský kraj – Zrušení krematoria v Karlových Varech a jeho přesun do Hrušovan u Chomutova, o němž rozhodli karlovarští radní, někteří obyvatelé Karlových Varů vítají, jiní protestují a proti tomuto záměru se postavil i Karlovarský kraj.

25.7.2018

FOTO: Galerie připravila výtvarné léto pro tvořivé děti

Karlovy Vary – Již popatnácté se v karlovarské galerii umění konala tradiční akce pro 16 tvořivých dětí, které baví výtvarné aktivity. Galerie umění Karlovy Vary připravila formou příměstského letního tábora s denním docházením týdenní Výtvarné léto v galerii.

25.7.2018

Z Loveckého zámečku se může stát voliéra i tábořiště

Ostrov – Lovecký zámeček v Mořičově je už po desítky let ruinou. To by se mělo v příštích letech změnit. Město Ostrov chce od majitele pozemku, kterým jsou Lesy České republiky, místo odkoupit. Nechalo vypracovat i několik studií na využití tohoto rozpadlého unikátu.

24.7.2018

Festiválek Na konci světa doprovázel křest nového CD

Kraslice – Milovníci folku a country muziky se opět sešli v městských sadech v Kraslicích na festiválku Na konci světa. Tentokrát nechyběl ani křest nového CD skupiny Alison.

24.7.2018

Je naděje, že stavby na silnicích skončí před termínem

Karlovarsko – Rekonstrukce mostů u Žalmanova, v Doubí a v Tepličce. To jsou tři velké stavby na silnicích první třídy v regionu, které komplikují dopravu a rozčilují řidiče.

24.7.2018

Po kritice opozice začalo město jednat s nájemci tržních krámků

Karlovy Vary – Jak a kdy město opraví rozpadající se tržní krámky v centru karlovarské lázeňské zóny?

23.7.2018

Zfušovaná výběrová řízení na dvě silnice budou kraj stát 47 milionů

Karlovarský kraj – Když Karlovarský kraj v roce 2013 vypisoval výběrová řízení na Jihovýchodní obchvat Chebu a druhou etapu modernizace silnice Merklín – Pstruží, nikdo nepředpokládal, že novému vedení hejtmanství se tyto dvě zakázky vrátí jako bumerang za 47 milionů korun.

23.7.2018

Cyklostezka vedoucí podél Ohře bude delší o dalších pět kilometrů

Karlovy Vary - O téměř pět kilometrů bude delší páteřní cyklostezka Ohře, a to od Karlových Varů směrem severovýchodním.

23.7.2018

OTÁZKA PRO: Jiřího Klsáka, náměstka primátora

Už jsou dokončena všechna výběrová řízení na obsazení míst ředitelů na základních školách a na základních uměleckých školách?

23.7.2018

Pozor, silnice bude zcela uzavřena

Jáchymov – V rámci druhé etapy oprav silnice na Náměstí Republiky v Jáchymově, bude od pondělí 23. července do 14. října její část zcela uzavřena.

22.7.2018

Zrušení krematoria lidé kritizují a hejtmanství žádá vysvětlení

Karlovy Vary – Rozhodnutí karlovarských radních neinvestovat do obnovy kremační pece v karlovarském krematoriu, a tím jej definitivně uzavřít, vyvolalo mezi lidmi bouři nevole a vysvětlení po městě žádá i hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

22.7.2018

Zdevastovaná sportoviště město zmodernizuje

Karlovy Vary – Atletický stadion, bývalý AC Start nebo fotbalové hřiště Slavia. To jsou karlovarská sportoviště, která řadu let pod správou soukromých majitelů chátrala a jejich postupnou devastaci se nyní snaží město zachránit. To ovšem bude stát městskou kasu miliony korun.

22.7.2018

FOTOGALERIE: Hrad Seeberg se zas ocitl v obležení

Ostroh – Před 370 lety hrad Seeberg oblehli a poté vypálili švédská vojska polního maršála Hanse Christiana von Königsmarcka. Některé historické události se občas opakují a tak se v sobotu 21. července jeden z mála zachovaných ministeriálních hradů ocitl v obležení znovu.

22.7.2018

OTÁZKA PRO: Aleše Labíka, starostu Kyselky

V dubnu jste otevřeli novou naučnou Mattoniho stezku. Jaká je její návštěvnost a ohlasy? Setkáváte se s nepořádkem nebo vandalismem?

21.7.2018

Krásu památky zdůrazní slavnostní osvětlení

Bečov nad Teplou – Památkový areál bečovského zámku a hradu teď nelze přehlédnout ani když se setmí. Jeho krásu nově zdůrazňuje slavnostní osvětlení.

21.7.2018

Golfová párty ve znamení charity vynesla 2,1 milionu

Karlovy Vary – Partneři a podporovatelé Golf Resortu Karlovy Vary se opět setkali v Karlových Varech, a to u příležitosti pořádání Charity Golf Party 2018.

21.7.2018

Děti z chudších rodin nemusí ze škol odcházet bez oběda

Karlovarský kraj – Byť se zdálo, že projekt Obědy do škol v Karlovarském kraji kvůli malému zájmu neuspěje, situace se obrátila. Pro školní rok 2018 až 2019 je v současnosti už přihlášeno 258 dětí z regionu.

20.7.2018

Lomnický potok je skoro na suchu, je zakázáno z něho odebírat vodu

Karlovarsko – Lomnický potok, který je hlavním přítokem významné vodárenské nádrže Stanovice, je skoro bez vody.

20.7.2018

Festivalový vlak za „holkami z porcelánu“ měl úspěch

Karlovarsko - Ve znamení dekorace porcelánu v porcelánové školičce se nesl letošní, 2. ročník Festivalového vlaku, který jel „za holkami z porcelánu“ z Karlových Varů do porcelánky společnosti Thun 1794 v Nové Roli během mezinárodního filmového festivalu.

20.7.2018

Vytříděný elektroodpad vážil jako čtyři lokomotivy

Karlovy Vary – Váha čtyř lokomotiv, která odpovídá skoro 305 tunám, je tíha elektroodpadu, který obyvatelé Karlovarského kraje vytřídili v minulém roce. Vyplývá to ze záznamů neziskové společnosti REMA, která v České republice odpad sváží a dále recykluje.

19.7.2018

OTÁZKA PRO: Miroslava Güttnera, náčelníka Horské služby ČR v Krušných horách

Jak vypadají zásahy horské služby v létě?

19.7.2018

Oprava hotelu Thermal má začít už letos

Karlovy Vary – Hotel Thermal čeká rekonstrukce.

19.7.2018

Problémové dopravní úseky můžete nyní vyznačit v pocitové mapě města

Karlovy Vary – Problémové úseky či nedostatky v dopravě v Karlových Varech můžete nyní vyznačit na pocitové mapě.

18.7.2018

Objížďka místní tak netrápí, nedodržování rychlosti ano

Žalmanov, Stružná – Z objízdné trasy, která vede po dobu oprav mostu na silnici I/6 přes Žalmanov, měli obyvatelé hrůzu.

18.7.2018

Budova keramické školy už není památkově chráněná. Kraj bude jednat o demolici

Karlovy Vary – Budova Střední keramické školy v Karlových Varech už není památkové chráněna.

18.7.2018

Piráti jdou do voleb s vervou a heslem Známe lepší Varyantu

Karlovy Vary – Zatímco priority do letošních komunálních voleb většina politických stran a hnutí teprve cizelují, kandidáti Pirátské strany v Karlových Varech je už zveřejnili. A to včetně rozpočtu, za kampaň chtějí utratit 265 tisíc, a hlavním mottem: Známe lepší Varyantu.

17.7.2018

Starosta Sadova Frisch rezignoval

Sadov – Po skoro dvanácti letech z vedení obce odstoupil starosta Eduard Frisch (SNK1).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT