VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

17.9.2017

Vize a přání MHD: Stojíme o nové cestující

Karlovy Vary - Jak dosáhnout změny ve vnímání MHD u veřejnosti a zvýšit počty pasažérů? To je cílem kampaně všech dopravních podniků v republice, k níž se připojil i Dopravní podnik Karlovy Vary.

16.9.2017

Dálnici po kraji bez poplatků, to chce ANO

Karlovarský kraj - Vyjmutí dálnice z Karlových Varů do Chebu ze zpoplatněných úseků, o to nyní usiluje Karlovarský kraj.

16.9.2017

Unikátní památky budou přístupné

Karlovy Vary - V rámci Dnů evropského dědictví 2017 můžete v sobotu 16. a v neděli 17. září vyrazit na zajímavé vycházky i mimo Karlovy Vary, nebo nahlédnout do krypty chrámu sv. Maří Magdaleny. Prohlídka každého místa bude spojena s odborným výkladem historiků a doprovodným programem. Vstup je zdarma.

16.9.2017

Oslavy Dnů evropského dědictví můžete zažít v Letohrádku Ostrov

Ostrov - Oslavu Dnů evropského dědictví pořádá Karlovarský kraj také v letošním roce. Akce s bohatým programem pro malé i velké návštěvníky se uskuteční v sobotu 16. září od 10 hodin v Letohrádku Ostrov. Vstup je pro všechny zdarma.

15.9.2017

V Lidovém domě uvidíte na 200 kočičích šampionů

Karlovy Vary – Už tento víkend můžete v Lidovém domě ve Staré Roli obdivovat nádherné kočky a kocoury. Koná se zde tradiční jubilejní 10. mezinárodní výstava koček, pořádaná klubem koček v Karlových Varech od dubna 2011.

15.9.2017

Festival Oty Hofmana už má hlavní porotu i vybrané filmy

Ostrov - Další ročník Dětského televizního a filmového festivalu Oty Hofmana se pomalu blíží. „Bude devět soutěžních filmů.

15.9.2017

SOS dětská vesnička otevírá dveře pro veřejnost

Karlovy Vary – SOS dětská vesnička v Karlových Varech – Doubí pomáhá dětem i pěstounským rodinám již téměř 50 let.

15.9.2017

OTÁZKA PRO: Helenu Kyselou, mluvčí magistrátu města Karlovy Vary

Už dnes, v pátek 15. září, se konají v Karlových Varech oblíbené farmářské trhy, které jsou největší v Karlovarském kraji. Na co se mohou tentokrát návštěvníci těšit?

15.9.2017

Pro Seniora roku je možné dnes hlasovat naposledy

Karlovarský kraj - Máte ve svém okolí seniora, který je něčím výjimečný? Pak ho nominujte do nově vyhlášené ankety Karlovarského kraje Senior roku 2017, jež si klade za cíl podpořit aktivní stárnutí našich obyvatel a posílit postavení seniorů ve společnosti.

14.9.2017

OTÁZKA PRO: Janu Vildumetzovou, hejtmanku Karlovarského kraje

Pro Zdravotní záchrannou službu Karlovarského kraje bylo schváleno použití fondu investic na nákup zařízení. Do jakého vybavení finance půjdou?

14.9.2017

Pec v krematoriu je před opravou, obřady se neruší

Karlovy Vary - Veřejnou zakázku přibližně za milion vypisují Karlovy Vary na opravu spalovací pece v krematoriu. A to přesto, že zařízení město pronajalo a provozuje jej společnost Fořt a synové.

14.9.2017

Dopravní podnik žaluje sám sebe

Ostrov - Jenom co nové vedení města Ostrov vyřešilo problém s nejezdícími autobusy, je tady další rána. Žaloba. Druhý majitel společného Dopravního podniku Ostrov Ligneta podal oznámení na svého spoluvlastníka.

13.9.2017

Nejlepší projekcí byl Tajemný les

Karlovy Vary - Projekce s názvem Mystical Forest (Tajemný les) byla nejlepší ve studentské soutěži pořádané v rámci letošního Festivalu světla.

13.9.2017

Podzim v krajské knihovně bude pestrý

Karlovarský kraj - Karlovarská krajská knihovna si i letos připravila pro své čtenáře cyklus besed. Tentokrát se jedná o nábožensky laděné podvečery.

13.9.2017

A opět pokles. Firmám se daří, a tak je lidí bez práce v kraji minimum

Karlovarský kraj - Většině firem v Karlovarském kraji se stále daří a to pozitivně ovlivňuje také vývoj na trhu práce. Lidí bez zaměstnání v regionu měsíc co měsíc ubývá a výjimkou nebyl ani srpen.

13.9.2017

Strážníci zachránili vyplašenou srnu

Karlovy Vary - Poraněná srna pobíhala pomateně po ulici v Karlových Varech. Naštěstí pro zvíře i řidiče se přivolané hlídce městské policie podařilo vyplašenou srnu odchytit a počkat na další pomoc.

12.9.2017

Opravu střechy divadla firma špatně odhadla. Sekla se o osm milionů

Karlovy Vary - Už potřetí vypisuje vedení města tendr na opravu střechy a fasády městského divadla. Ta by měla místo letošního srpna začít až na jaře příštího roku.

11.9.2017

Do „lidušky“ i v pokročilém věku

Karlovarský kraj - Základní umělecké školy v kraji rozšiřují nabídku oborů. A nezaměřují se vždy jen na nejmenší.

11.9.2017

Referendum o podobě Vřídelní kolonády se odsouvá na leden

Karlovy Vary - Jste pro obnovu historické Vřídelní kolonády architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera a pro ukončení oprav havarijního stavu současné Vřídelní kolonády z roku 1975? Tak zní otázka k historicky prvnímu karlovarskému referendu.

11.9.2017

Projekt Obědy do škol zkrachoval. Není zájem

Karlovarský kraj - Téměř bez zájmu reagovali rodiče dětí ze sociálně slabých rodin na projekt Obědy do škol.

10.9.2017

Kolonádní řád striktně vyřadí elektrické nástroje. Obtěžují

Karlovy Vary - Kolonádní řád v Karlových Varech sice toleruje pouliční produkce, ovšem hudbu tlumí.

10.9.2017

OTÁZKA PRO: Martina Malečka, starostu města Hroznětín

Hroznětín - Starosta Hroznětína o změně dopravní situace po zprovoznění obchvatu.

9.9.2017

Vzdělaných zdravotníků v kraji přibude. Zůstanou?

Karlovarský kraj - Akutní nedostatek zdravotních sester v Karlovarské krajské nemocnici (KKN), kde jich nyní chybí přibližně 140, by mohli eliminovat zdravotníci, kteří studium buď zahájí, nebo si vzdělání doplňují.

9.9.2017

OTÁZKA PRO: Danu Neumannovou, ředitelku karlovarského divadla

Karlovy Vary - Ředitelka divadla o nové sezoně.

9.9.2017

Ty to zvládneš se záchranáři

Karlovy Vary – Velkolepá akce se záchranáři pro rodiny s dětmi s názvem Ty to zvládneš/50 let BESIP se koná v sobotu 9. září od 13:00 hodin ve Světě záchranářů u KV Areny.

8.9.2017

Hejtmani odmítli mýto na silnicích prvních tříd

Františkovy Lázně – Mýto na silnicích 1. tříd, financování oprav místních komunikací a nedostatek kvalifikované pracovní síly.

8.9.2017

Sdružení Krušné hory pořádá Čištění vodních toků a stezek

Karlovarsko – O čistotu našeho okolí se postará tuto sobotu Sdružení Krušné hory za pomoci dobrovolníků.

8.9.2017

Porcelánové slavnosti doplní opět výstava Prostřené stoly

Karlovy Vary – Letošní, již 23. ročník Porcelánových slavností, který se koná ode dneška do neděle, nabízí řadu novinek a zejména evropský rozvoj.

8.9.2017

I voříšci se mají čím pochlubit

Karlovarský kraj – I voříšci a pejsci bez papírů jsou krásní. Proč by taky nemohli získat nějaké to ocenění? Řekla si Míša Moisesová z Ostrova.

7.9.2017

Školu Jana Palacha chce město opravit za miliony

Karlovy Vary - Přestože fyzioterapeuti při pobočce Lékařské fakulty Univerzity Karlovy začnou v Karlových Varech studovat až v příštím roce, město chce tuto časovou prodlevu náležitě využít. Už nyní připravuje rekonstrukci bývalé základní školy Jana Palacha, budoucí alma mater budoucích vysokoškoláků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení