VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

3.2.2018

Ani prestižní vůz se bez lidského faktoru sám neprodá

Karlovy Vary - Chceme být dobrý tým a klientům jít naproti. To jsou jen některé z cílů, které chce naplnit při své karlovarské misi Jiří Horčic, vedoucí prodeje vozů Audi ve společnosti Car Point Karlovy Vary.

3.2.2018

Nové technologie pomáhají záchranářům i na horách

Karlovarský kraj - Díky novým technologiím na zdravotnickém operačním středisku Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje nyní dochází k urychlení zásahů, které vyžadují součinnost s horskou službou.

3.2.2018

Masopustní průvody táhnou krajem

Karlovarský kraj – Už jste zažili pravý Krušnohorský masopust? Pokud ne, tak máte jedinečnou šanci příští sobotu 10. února. A masopustní veselí se koná i na mnoha dalších místech.

2.2.2018

Plesová sezona má svá nej... Patří mezi ně i Bál Festival

Karlovy Vary - Plesová sezona se už roztočila naplno a jako každý rok má i své nejblyštivější a nejprestižnější akce.

2.2.2018

Sněhu je na horách dostatek

Krušné hory – Předpověď počasí slibuje na víkend ochlazení a v největších krušnohorských skiarelálech je sněhu dostatek.

1.2.2018

OTÁZKA PRO: Janu Pavlíkovou, mluvčí krajského úřadu

Karlovarský kraj vyhlásil sbírku na pomoc zdravotně postižené dívce. Můžete nám k tomu říci podrobnosti?

1.2.2018

Myčka aut si oblíbila jednoho ze zákazníků, nechtěla ho pustit ven

Karlovy Vary - Rozbitá myčka uvěznila řidiče na necelou hodinu, nikdo z čerpací stanice mu ale nepomohl.

1.2.2018

Známého architekta Rudolfa Welse připomíná nová pamětní deska

Karlovy Vary - Odkaz na architekta karlovarské polikliniky už visí u vstupních dveří. Pamětní deska na počest Rudolfa Welse, který budovu navrhl, je jedním z prvních krůčků v obnovování tamních prostor.

31.1.2018

Úspěšný Rapl se vrací, natáčet se bude v centru lázní

Karlovy Vary - Úspěšný seriál Rapl, jehož podstatná část se natáčela v Karlovarském kraji, se dočkal pokračování. A natáčet se bude opět v našem regionu. Na vlastní kůži to poznají především lidé v lázeňském centru Karlových Varů.

31.1.2018

Na vlky někdo líčí v horách pasti

Krušné hory - V Krušných horách se objevují návnady na vlky. Upozornilo na to hnutí DUHA, které podalo podnět k vyšetření na Státní veterinární správu.

31.1.2018

Takže máme, co jsme (ne)chtěli

Komentář Ivany Kalinové

31.1.2018

Počty lidí s „virózou“ v Karlovarském kraji narůstají

Karlovarský kraj – Vzestup počtu akutních respiračních onemocnění (ARI) byl ve čtvrtém kalendářním týdnu v porovnání s týdnem třetím zaznamenán ve všech okresech Karlovarského kraje, a to ve všech věkových skupinách, zejména pak ve věkové skupině 6 až 14 let.

30.1.2018

Na výstavbu sociálních bytů chtějí lázně využít REstart

Karlovy Vary - Přestože v Karlových Varech je spousta prázdných bytů, ovšem pro rodiny cenově nedostupných, lidé, kteří by chtěli sehnat vlastní bydlení, mají většinou smůlu.

30.1.2018

Loňský rok na silnicích v kraji: 500 nehod a dvanáct mrtvých

Karlovarský kraj - Bohužel také v loňském roce umírali lidé při dopravních nehodách na silnicích v Karlovarském kraji. V porovnání s předchozími dvěma roky však v našem regionu dopravních nehod ubylo a snížil se i počet jejich obětí.

30.1.2018

Ministryně obrany váhala a posléze rozhodla. Vojáci v kraji studovat budou

Karlovarský kraj – Nejprve to byla zaručená zpráva, později ale přišly pochybnosti. A nad pobočku Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany, která má vzniknout v Sokolově, se začaly vznášet stíny. Protože Ministerstvo obrany po výměně šéfů, kdy resort převzala Karla Šlechtová, tomuto projektu příliš nakloněno nebylo.

30.1.2018

Na možnost využívat Senior Pasy upozorní také speciální automobil

Karlovarský kraj - K propagaci Senior Pasů, které se staly v regionu málem hitem, bude sloužit i speciálně upravený automobil s nepřehlédnutelnými polepy. Karlovarský kraj k tomu vyčlenil vozidlo ze svého autoprovozu.

29.1.2018

O podobě nové Vřídelní kolonády rozhodnou architekti v soutěži

Karlovy Vary - Přísně stranou politického vlivu chce primátor Petr Kulhánek (KOA) držet po neúspěšném referendu další dění kolem budoucnosti Vřídelní kolonády.

28.1.2018

Filmovým festivalem lázně žijí a bohatnou. O stovky milionů

Karlovy Vary – Přestože někteří Karlovaráci v době mezinárodního filmového festivalu utíkají z města, protože jim vadí zahlcenost návštěvníky a hektický život při této největší kulturní akci v Čechách, obchodníci, hotely a majitelé restaurací si mnou ruce. Loňský, 52. ročník MFF vydělal Karlovým Varům více než 185 milionů korun.

28.1.2018

Včelařů je třeba, a tak si polepší

Karlovarský kraj - Včelařů a jejich „svěřenkyň“ je velmi třeba. To je důvod, proč je bude Karlovarský kraj v letošním roce finančně podporovat a usnadní jim získání příspěvku.

28.1.2018

Policie uklízela na Karlovarsku

Karlovarsko - Na zákaz prodeje a podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let, řízení pod vlivem návykových látek nebo na pátrání po věcech pocházejících z trestné činnosti včetně odcizených vozidel či na dohled nad bezpečností silničního provozu v místech, kde častěji dochází k přestupkům, byla zaměřena další policejní akce s názvem Úklid.

27.1.2018

Karlovarský kraj? Podle výsledků voleb spíše Zemanovský

Karlovarský kraj – Věrni zůstaneme. Tohoto hesla se patrně drželi příznivci Miloše Zemana, kteří se postarali o jeho vítězství ve druhém kole prezidentských voleb v Karlovarském kraji. Dostal od nich 57,6 procenta hlasů (v prvním kole 43,9 %) a nad Jiřím Drahošem (v prvním kole 24,7 %) se 42,4 procenta hlasů zvítězil poměrně přesvědčivě.

27.1.2018

OTÁZKA PRO: Jitku Pokornou, starostku Nové Role

Před časem procházela budova Městského úřadu v Nové Roli rekonstrukcí fasády. Tehdy jste nechala vyrobit speciální garsonky pro netopýry, kteří pravidelně zimovali nad starostovnou. Už se vrátili do nového bydlení?

27.1.2018

FOTO: Prvovolič i spousta dobrot

Stráž nad Ohří – Usměvavá volební komise čekala na prvního voliče, který dorazil už minutu po otevření místnosti.

27.1.2018

Nové měřiče rychlosti mají zklidnit dopravu v obcích

Sadov - Pro větší bezpečnost chodců bylo v obci Sadov a jejích částech instalováno osm měřičů okamžité rychlosti, které upozorní řidiče, kteří překračují v obci povolenou 50km rychlost, že mají zpomalit.

26.1.2018

FOTO: Zopakuje v kraji vítězství Zeman, nebo uspěje Drahoš?

Karlovarský kraj – Drahoš, nebo Zeman? V Karlovarském kraji v prvním kole zvítězil současný prezident, který tady uspěl i před pěti lety. V sobotu odpoledne budeme vědět, zda svůj úspěch na západě Čech zopakuje, nebo bude triumfovat jeho konkurent Jiří Drahoš.

26.1.2018

Obrat kraje. Pedagogické lyceum rušit nebude

Karlovarský kraj – Zřejmě to byla obtížná zkouška. Tentokrát ji ale místo studentů složili učitelé Střední pedagogické školy, gymnázia a vyšší odborné školy v Karlových Varech.

26.1.2018

Pro druhé kolo tisícovka průkazů

Karlovy Vary – Pro druhé kolo prezidentských voleb vydal Magistrát města Karlovy Vary 1 013 voličských průkazů.

26.1.2018

Přišla obleva, ale lyžování pokračuje

Karlovarský kraj – Obleva se sice nevyhnula ani lyžařským střediskům v Karlovarském kraji, ovšem díky předchozím vydatným „přísunům“ sněhu lyžování nijak neohrozila.

26.1.2018

Muzikanti se vložili do předvolebního boje

Sokolov – Hudba na podporu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se ve středu rozezněla na mnoha místech v regionu a výjimkou nebyl ani sokolovský Music club Alfa.

25.1.2018

BMW podepsalo. Spolupráce s krajem a těžaři může začít

Karlovarský kraj – Smlouva o spolupráci mezi Karlovarským krajem, automobilovým koncernem BMW AG a společností Sokolovská uhelná se podle hejtmanky Jany Vildumetzové stala historickým mezníkem v rozvoji regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT