VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karlovarsko

17.1.2018

O "kolonádním" referendu má rozhodnout krajský soud

Karlovy Vary - O tom, jestli bylo první karlovarské referendum platné či nikoliv, má rozhodnout soud.

17.1.2018

Dr. Filipitch, král české slam poetry

Karlovarský kraj - Stačí si přečíst knihu od Haruki Murakamiho nebo poslechnout píseň skupiny White Lies a máte mě přečtenýho!

17.1.2018

OBRAZEM: Netradiční koleda

Karlovy Vary - Ve znamení Tříkrálové sbírky byl začátek nového roku. Koledníci s kasičkami se vydali do ulic malých obcí i velkých měst, aby vybrali peníze na pomoc potřebným lidem.

17.1.2018

Muzeum zahájí nový rok hravou výstavou ze světa kostiček

Karlovy Vary - Kdo si hraje, nezlobí, platí v každém věku. Na vlastní kůži se o této pravdě můžete přesvědčit už ve středu 17. ledna v 17 hodin na slavnostní vernisáži Světa kostiček v Muzeu Karlovy Vary. Výstava z pestrobarevných kostek všech tvarů a velikostí ukáže svým návštěvníkům známou dánskou značku Lego.

17.1.2018

Referendum sice neplatí, ale probralo lidi z letargie

Karlovy Vary - Historicky první referendum k Vřídelní kolonádě v Karlových Varech sice neplatí, ale probralo lidi ve městě z letargie. Pro repliku původní kolonády se vyslovilo devět a půl tisíce lidí, proti byly téměř čtyři tisíce občanů.

16.1.2018

Zbohatne. Nadace získá miliony, které ale rozdělí

Karlovy Vary - Neinvestiční dotaci v celkové výši 18 500 000 korun díky výjimce ze Zásad pro poskytování dotací z rozpočtu zřejmě získá Nadace města.

16.1.2018

OTÁZKA PRO: Jana Horníka, starostu Božího Daru

Boží Dar - Má i letos Boží Dar problémy s řidiči, kteří ignorují pokyny k parkování? 

16.1.2018

Nezaměstnanost v kraji se drží pod celostátním průměrem

Karlovarský kraj - Přes nástup zimy a ukončení sezónních prací je v Karlovarském kraji stále relativně dost volných míst a podíl nezaměstnaných dosahoval 3,5 procenta.

16.1.2018

FOTO: Husté sněžení komplikuje dopravu v kraji

Karlovarský kraj - Policisté doporučují do těchto míst v nejbližší době nevyjíždět. 

16.1.2018

Studenti v kraji volí hlavu státu. Už podruhé

Karlovarský kraj - Druhé kolo Studentských prezidentských voleb se v úterý 16. ledna a ve středu 17. ledna koná na 337 středních školách po České republice.

15.1.2018

Jak se dýchá v Karlovarském kraji?

Karlovarský kraj - Obyvatelé Karlovarského kraje v uplynulých měsících vyčerpali více než 35 milionů korun z druhé vlny takzvaných kotlíkových dotací, které mají za cíl snížit emise škodlivých látek a zlepšit kvalitu ovzduší.

15.1.2018

Chodíte do lesa krmit zvířata? A víte, jak správně na to?

Karlovarský kraj - Zvěř se v lese nekrmí, nejsou to domácí zvířata, ale pouze přikrmuje.

15.1.2018

Domácí plicní ventilace usnadní pacientům léčbu

Ostrov - Projekt domácí umělé plicní ventilace v současnosti nabízí ostrovská nemocnice jako jediná v Karlovarském kraji. Pomáhá pacientům, kterým částečně nebo úplně v domácím prostředí nahrazuje spontánní dýchání.

14.1.2018

Mosty a lávky jsou pod dohledem

Karlovy Vary - Téměř pět stovek mostů, lávek a propustků na silnicích II. a III. tříd a na Cyklostezce Ohře má ve své správě Karlovarský kraj.

14.1.2018

Nemocnice Ostrov je nejoblíbenější v kraji

Ostrov - Důležitý rok své existence má za sebou Nemocnice v Ostrově. Chirurgové již stabilně operují v takzvaném jednodenním režimu, který je efektivní a pacienti ho oceňují.

14.1.2018

Vydrám říčním se zalíbilo u Valče

Valeč - Vydry říční občas zahlédli lidé v okolí Valče už v minulosti. Nyní se ale zdá, že se tady zabydlují natrvalo. Jedním z obyvatel, kterého se pobyt vyder na Valečsku blízce dotýká, je Aleš Kučera.

13.1.2018

Referendum o Vřídelní kolonádě není platné kvůli nízké účasti

Karlovy Vary – Neplatné. To je závěr místního referenda k další budoucnosti Vřídelní kolonády, které se současně s prezidentskými volbami konalo v Karlových Varech.

13.1.2018

Zeman v kraji vyhrál s dvojnásobkem hlasů, než získal při prvních volbách

Karlovarský kraj – Vítězem prvního kola prezidentských voleb v Karlovarském kraji se stala současná hlava státu Miloš Zeman.

13.1.2018

Spadnou další domy? Chátrajících budov není málo

Karlovarský kraj - Narušená statika, padající omítka, uvolňující se tašky na střeše. To jsou následky chátrání některých budov v Karlovarském kraji. Kam až to může vést, se nyní ukázalo v Mariánských Lázních, kde se zbortila část bývalého hotelu.

13.1.2018

Zaběhnutých psů je čím dál tím víc

Karlovarský kraj - Ztráta čtyřnohého přítele je noční můrou, moderní technologie ale umí pomoci.

13.1.2018

Být ve volební komisi může být zajímavé i zábavné

Karlovy Vary – Jedna z volebních místností, kde občané Karlových Varů hlasovali v prvním místním referendu byla i v Základní škole Dukelských hrdinů. Panovala zde velmi dobrá nálada, jak mezi voliči tak mezi členy komise.

13.1.2018

Změna na cyklostezce. Přeložka bude kvůli novému fast foodu

Karlovy Vary - Úsek páteřní cyklostezky v úseku mezi „plecharénou“ a „mekáčem“ na Dolní Kamenné bude třeba pozměnit.

12.1.2018

Volby prezidenta, v lázních s mixem referenda o Vřídelní kolonádě, začaly

Karlovarský kraj – První den volby o budoucím prezidentovi České republiky už mají voliči za sebou. Dnes se volební místnosti otevřou v osm hodin a definitivně uzavřou ve čtrnáct hodin.

12.1.2018

Střední škola i pro vojáky

Karlovarský kraj - Až na ministerské úrovni se diskutuje o záměru zřídit vojenské střední školy pro specialisty vzdušných sil v Karlovarském kraji.

12.1.2018

Porazil stromy bez povolení, a ještě poničil okolní krajinu

Karlovarsko - Spoušť a celková škoda za více než 1,2 milionu korun zůstala po pětačtyřicetiletém muži, který nechal na Karlovarsku neoprávněně pokácet 269 vzrostlých stromů.

12.1.2018

Sjezdovky jsou připraveny

Krušné hory – Sjezdovky v největších krušnohorských skiareálech jsou připraveny na víkendový provoz, oteplení naštěstí jejich kvalitu díky technickému sněhu nijak zásadně nepoznamenalo.

11.1.2018

Den otevřených dveří 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Karlovy Vary - V pátek 12. ledna se v budově školy na nábřeží Jana Palacha uskuteční další, už v pořadí třetí den otevřených dveří, zaměřený na informování o možnosti studia oboru Fyzioterapie v Karlových Varech.

11.1.2018

Politici k referendu: Jsme také občané, roubík odmítáme

Karlovy Vary – Zatímco přípravný výbor k referendu o budoucnosti Vřídelní kolonády je nesmírně zklamán, protože podle jeho členů jsou důvody pro litinovou kolonádu, k níž se v lidovém hlasování budou lidé vyjadřovat, městem podle jeho členů opakovaně znevěrohodňovány a zasahování zastupitelů do kampaně je podle soudního verdiktu nežádoucí, ti se brání.

11.1.2018

Berlínští dirigenti ukáží, jaký potenciál v nich dřímá

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr ve spolupráci s Vysokou hudební školou Hannse Eislera v Berlíně chystají na tento pátek 12. ledna od 19:30 v Lázních III Dirigentskou masterclass.

10.1.2018

Atypická stavba se stala splněným snem

Karlovy Vary - Ve Staré Roli vyrostl unikátní dům. Futuristickou stavbu ale doprovázely technologické komplikace, se kterými si nakonec poradila až místní stavební firma BAU-STAV. Díky nim mohl vzniknout moderní, vzdušný a netradiční dům, který splňuje vše, co po něm jeho obyvatelé od počátku chtěli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT