Zdálo by se samozřejmé, že znalý lázeňský host, nahodilý turista nebo i domorodec vědí i o dalších místech, stopách geniálních hudebníků v Karlových Varech. Uveďme příkladně romantickou Labitzkého lávku před Grandhotelem Pupp. Přímo naproti je také biedermeierovský „Labitzkého dům“ (Labitzky-Haus), ve kterém Labitzkého rodina bydlela od roku 1835, kdy se přestěhovala z Bečova v souvislosti s Labitzkého převzetím stávající lázeňské kapely.

Dům, kde byla umístěna pamětní deska.

Historický dům, který již od roku 1881 nesl pamětní německou desku věnovanou Hudebním spolkem (Musikvereinem), v padesátých letech nahrazenou deskou českou, byl nejen rodinným, ale i společenským centrem setkávání karlovarských hudebníků a plejády jejich světových přátel. O tomto domě a těchto pamětních deskách ví proto celý hudební svět.

Dnes se ale ptáme na osud té druhé, té současné. Obrázky ukazují, jak se od ledna tohoto roku upravovaly výlohy přízemního obchodu a jaký je stav již po několik měsíců. A kde je pamětní deska? Že by někde v koutku zastrčená, nebo v nějakém wellness ateliéru prochází padesátitisícovou očisťovací kúrou? Uvidíme.

B. Hájek