Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) je už vše připravené. „Je zpracován geometrický plán i znalecké posudky. Zástavní práva na pozemky a šatnu už jsou vymazána.

Orgánům města bude předložena k projednání směna s doplatkem 11 milionů korun ve prospěch společnosti T.H.R.," uvedl náměstek Riško. Jediné, co by mohlo převodu tohoto majetku na město zabránit, jsou peníze. Rozpočtové opatření na úhradu doplatku a převod musí schválit rada a také zastupitelstvo. Radní budou o tomto návrhu jednat 24. května a zastupitelstvu by mohl být podle odhadu náměstka předložen 28. června.

Městu by pak patřil celý areál AC Start, tedy stadion, tribuny, šatna a okolní pozemky. Kromě tělocvičny, která je v soukromém vlastnictví. Podle primátora Petr Kulhánka (KOA) je platba města společnosti T.H.R. rozložena na tři roky, město by tak celou částku splácelo postupně. „AC Start by pak vlastnilo město a k dispozici by byl sportovcům," uvedl primátor Kulhánek s tím, že město počítá i s údržbou areálu, ale také s investicemi.

Sportoviště totiž není právě v nejlepším stavu. Už v loňském roce se město snažilo AC Start, který spadl do insolvence, a následně do dražby, získat. Nabídlo ale pouze devět milionů, zatímco vyvolávací cena byla deset milionů. Majetek tak získala právě společnost T.H.R. Podle primátora Kulhánka i náměstka Riška jde ale o území strategické především pro sport. Vedle atletického stadionu stojí KV Arena, v sousedství je plavecký bazén, v budoucnu zde má vyrůst i hala pro míčové sporty. Přesto se město do první soutěže, kterou na areál v roce 2013 vyhlásil insolvenční správce, nepřihlásilo.

Cena 45 milionů byla příliš vysoká.

Tehdy vedení města uvažovalo o ceně ve výši dvacet milionů. Nyní by tento majetek mohlo získat za jedenáct milionů korun.