Posudková hodnota sportovního areálu včetně rekreačních ploch, komunikací a zeleně činí 35 milionů korun a v první dražbě byla nejnižší kupní cena stanovena na 45 milionů. A právě z tohoto důvodu byla první dražba AC Startu zrušena. Nejvyšší nabídka zněla pouze na jedenáct milionů. Dražby se kvůli vysoké ceně neúčastnily ani Karlovy Vary, přestože toto území vedle KV Areny je pro město doslova strategické. Především pro sportovní činnost. Vedle atletického stadionu totiž stojí KV Arena, v sousedství je plavecký bazén a staví se zde hala pro míčové sporty s venkovním bazénem. Ani do opakovaného výběrového řízení se město nepřihlásí. „Podle loňského usnesení zastupitelů učiní nabídku insolvenčnímu správci KV Arena. A to ze strategických důvodů. Zastupitelstvo tak nebude muset schvalovat cenu, za niž by AC Start město koupilo, a neodkryjeme tak karty," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí. Jenomže právě koupě AC Startu KV Arenou je už nyní předmětem kritiky a vynořují se temné spekulace. „Jediný, kdo bude vědět výši nabídky za magistrát, má být prý primátor Kulhánek a jednatel KV Areny a radní Kvasnička (ANO), který nabídku na koupi areálu insolvenčnímu správci předá. Nabízená kupní cena by tak šla obratem sdělit spřátelené firmě, která tuto částku navýší o nějaké tisíce a dražbu prostřednictvím nastrčené firmy vyhraje," upozornil zdroj, který si nepřál být jmenován. To ale Miroslav Kvasnička důrazně odmítl.

„Je to obchodní tajemství. To přece nikomu vykládat nebudu," uvedl Miroslav Kvasnička. Potvrdil ale, že nabídkovou cenu za AC Start stanoví on.

„Zatím ji nevím. Zda ale někdo jiný nabídne více, to přece neovlivním," odmítl jakékoliv spekulace o dražbě sportovního areálu. Podle zdroje, který si nepřeje být jmenován, má o AC Start zájem Řád strážců koruny a meče. Členství v něm karlovarský radní a jednatel KV Areny Kvasnička potvrdil, ovšem doplnil, že jde o ryze soukromou věc, která nemá s jeho prací vůbec nic společného. Kdo ale AC Start koupí, bude vůči městu ve výhodné pozici.

Cesta ke KV Areně je totiž součástí prodávaného areálu a její zablokování by znamenalo velké problémy. „Město by se dostalo kleští a na KOA a primátora by se spustila mediální smršť, že utrácí ročně za symfonický orchestr bezmála 30 milionů, infocentrum dotuje dvaceti miliony a tak dále. A za areál, který je pro děti, mládež a širokou veřejnost, není město schopno dát adekvátní částku. Členové Řádu jsou totiž přesvědčeni, že pro jejich volební úspěch není nic lepšího než uprostřed krajského města vlastnit takový areál, kde mohou svůj Řád prezentovat a voličům dokázat, že oni se umějí o sport, kulturu a město postarat," tvrdí zdroj.

Ten, kdo sportovní areál koupí, totiž nemůže počítat s tím, že by město změnilo územní plán a nový majitel by pozemky a areál zhodnotil v desítkách milionů korun. Podle vedení města zde developeři se svými plány nemají šanci.

„Tato lokalita zůstává pro sportoviště a je nezastavitelná," zdůraznil už před dvěma lety primátor Kulhánek.