A je to tady. Areál AC Start, jejž bývalý jednatel a karlovarský radní Vít Hořejš dovedl až na samé dno a sebe na tři roky do vězení, jde do prodeje. A to už 16. září. Podle znaleckého posudku je jeho cena 35 milionů, ovšem nejnižší kupní cena 45 milionů. A soutěže v rámci insolvenčního řízení se může účastnit ten, který navíc složí kauci. A pokud bude souhlasit karlovarské zastupitelstvo, o sportovní areál bude usilovat i Město Karlovy Vary. To považuje toto území za strategické především pro sport. Vedle atletického stadionu stojí KV Arena, v sousedství je plavecký bazén, v budoucnu zde má vyrůst i hala pro míčové sporty.

„Už na 2. září jsem svolal zástupce poslaneckých klubů, aby se k prodeji vyjádřili a zda je pro ně tato cena přijatelná. A v případě, že je příliš vysoká, pak kde je hranice, za kolik bychom pozemky mohli pořídit," uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). Ten nevyloučil další jednání o ceně s věřitelským výborem. Ale to by šlo jen v případě, že by se do soutěže nikdo jiný nepřihlásil. Pikantní na tom všem je, že město si bude AC Start kupovat znovu. Před lety jej ovšem získalo jako sportovní areál od státu za korunu. Poté jej ale (údajně za náměstků Dudy a Mundla) převedlo na Hořejšovo sdružení AC Start. A ten do konkurzu.

Pokud by město AC Start nyní nekoupilo, developeři se svými plány podle primátora nemají šanci. „Za Karlovy Vary říkám, že tato lokalita zůstává pro sportoviště a je nezastavitelná," zdůraznil Kulhánek. Nemohou tady tak vyrůst žádné domy ani resorty .

Jak budou na koupi pozemků u AC Start zastupitelé reagovat, se teprve uvidí. Je pravděpodobné, že pro bude koalice, tedy KOA, ODS a TOP09. „Cena nás irituje, ale byla by pak možnost scelit zdejší pozemky v jednu oddechovou sportovní zónu," uvedl Roman Maleček, šéf TOP09.

Zastupitel Tomáš Hybner (LEV 21) řekl, že je obrovská škoda, že AC Start už dlouho nesloužil sportu, ale byznysu. „S koupí bych souhlasil jen v tom případě, že město by vyřešilo zdejší burzu, o areál se staralo, a ten by sloužil pro atletiku, jako tomu kdysi bylo," uvedl.