„První adventní víkend se po reakci lidí, které máme, opravdu povedl,“ komentuje primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), která v neděli symbolicky rozsvítila oficiální vánoční strom města před Thermalem. Pak se společně s představiteli města a církevními hodnostáři přesunula na Mlýnskou kolonádu, kde letos stojí adventní věnec se svícemi. Po oficiálním programu před Thermalem pak rozsvítila první adventní svíci na Mlýnské kolonádě.

Tam se už popáté konají vánoční trhy, které doplňují vystoupení, a to především dětí z karlovarských škol. „Lákadlem budou vstoupení Jitky Zelenkové, Petra Kotvalda, Ondřeje Rumla nebo letošního držitele divadelní ceny Thálie Tomáše Savky. V programu nechybí ani tradiční Rybova Česká mše vánoční v provedení Karlovarského pěveckého sboru, svá vystoupení připravují hudebníci Karlovarského symfonického orchestru, v programu je i Mikulášská show, na níž nebudou chybět slavní Krampusové. Nejen děti pobaví řada divadelních a pohádkových představení,“ lákají představitelé městské společnosti KV City Centrum na vánoční trhy. Ty potrvají až do 26. prosince.

Zdroj: Kopecká Jana

„Letošní advent je opět doplněn o jízdu vánočním vláčkem a také o tvořivé dílny, které se tentokrát konají v Zámecké věži. Součástí programu je letos také sbírka pro Kubíka, který trpí svalovou dystrofií,“ uzavřela primátorka. Pokud chtějí lidé nemocnému chlapci a jeho rodině pomoci, učiní tak u stánků na vánočních trzích koupí hrníčku za 50 korun, do něhož dostanou svařené víno.