Premiéra těch letošních se odehrála až druhý týden, a to v pátek 2. prosince. Koncert měl pod taktovkou známý karlovarský jazzman Milan Krajíc, který se tam představil se svou kapelou Nová krev, již tvoří žáci ze Základní školy a základní umělecké školy Šmeralova. Doprovodil je nejen jako pedagog, ale i jako saxofonista.

"Neodmyslitelnou součástí kapely jsou mladé talentované zpěvačky z pěvecké třídy Mirky Lendělové a Lucie Víškové. Kapelu tvoří muzikanti ve věku od 13 do 15 let v nástrojovém obsazení: bicí, basa, piano, kytara a čtyřčlenná dechová sekce. Repertoár tvoří světově proslulé standardy bez žánrového omezení od jazzu, přes rock až pop," uvedl Alois Kůrka s tím, že krásný koncert plný známých melodií navštívila asi stovka diváků.

Jak dodal, během svátků uspořádá Spolek za záchranu sedleckého kostela několik tradičních akcí, které pořádá přímo spolek, nebo se konají ve spolupráci s dalšími subjekty, jako jsou školy, školky a církev. Patří mezi ně především adventní koncerty, bohoslužba i rozsvícení vánočního stromu 10. prosince. V neděli 18. prosince se pak v kostele koná koncert České mše vánoční od Jana Jakuba Ryby. Na Štědrý den spolek od 21.30 hodin pořádá Štědrovečerní bohoslužbu.

Chodováci mohou dopis Ježíškovi opatřit speciálním razítkem
Chodovští mohou dopis Ježíškovi opatřit speciálním razítkem