„I letos budou moci návštěvníci využívat čtyři záchytná parkoviště, na která je navedou naši pořadatelé. Pátou plochu otevřeme jen na ty největší akce, kde budeme očekávat absolutně vyprodaný areál,“ říká pořadatel akcí Vladimír Suchan. Upozorňuje návštěvníky, aby nenechávali vozidla stát na nepovolených stáních, neboť během akcí bude v provozu odtahová služba, která se o špatně zaparkovaná auta postará. Kdysi dávno oblíbené svozové autobusy se v posledních letech neosvědčily, a jezdit tedy nebudou ani letos. „U zdejší čerpací stanice stávají taxíky, takže kdo potřebuje, odvoz najde. Většina návštěvníků přijíždí vozem, proto se tolik věnujeme parkovacím místům,“ uvádí pořadatel.

Novinkou letošního programu je jakýsi charitativní podtext, protože se po celou sezonu budou vybírat finance na loketské zvony, na které je třeba vybrat tři miliony korun.

„To ale není vše. Už v sobotu zde zahrají kapely Support Lesbiens, Xindl X, Michal Hrůza a Kapitán Demo. Tento koncert se koná na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Zájemci mohou do registru vstoupit během koncertu, což udělají i někteří muzikanti Support Lesbiens,“ doplňuje Suchan.

Z programu pak upozorňuje na tradiční Beatovou síň slávy Radia Beat s koncertem Kena Hensleyho a Olympicu, dětský den s Mínou a Lumpínou, vystoupení Čechomoru, Chinaski nebo amerického Kenny Wayne Shepherd bandu a samozřejmě legendárních The Offspring. „Na programu jsou ale i opery, opereta, muzikál, jazzový koncert, takže si každý vybere,“ dodává Vladimír Suchan, který si přeje krásné a teplé léto, neboť právě počasí dokáže koncertům pod loketským hradem dodat ještě větší kouzlo. 

VRTNÉ SOUPRAVY už najely k Ohři, aby mohla začít stavba pilířů nového mostu v Doubí.
Začala stavba doubského mostu, vrtají se piloty