„Společnost ČEZ zde bude provádět výkopy. Doteď totiž vede elektřina vzduchem, od příštího roku povedou kabely pod povrchem. My toho chceme využít a v těchto připravených výkopech rozvedeme naše veřejné osvětlení,“ uvedla starostka.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkUž letos tak začne Andělská Hora s budováním betonových patek pro nové sloupy osvětlení. Až následně přijde na řadu logicky rekonstrukce komunikací.

Obě investice jsou přitom vysoko na rámec možností obce, která ročně hospodaří s pouhými 4,5 miliony korun. Tři miliony bude totiž stát veřejné osvětlení, další 4,5 milionu korun pak oprava místních silnic.

„Samozřejmě se snažíme na obě akce získat dotaci. Samostatnou částí je výměna osvětlení na náměstí. Na ni bychom mohli získat osmdesátiprocentní dotaci, přičemž celkové náklady na náměstí jsou půl milionu korun. Věřím, že se nám podaří získat příspěvek i na komunikace, který by mohl být také ve výši 80 procent,“ dodala Křimská s tím, že pokud nebude obec v žádostech o dotace úspěšná, bude si muset na tyto zásadní investiční akce vzít úvěr.