Zámecký pán sešel se šlechtou a zbrojnoši mezi své poddané, hojně je uctil u hodovního stolu pod kostelem Nejsvětější Trojice, nabídl šermířské klání, kejklíře a tanec, a ještě stačil zkontrolovat, zda prodejci lid nešidí a ve svých krámcích mají dobré míry. Pak už zněla hudba, dětem se předváděli divadelní umělci a celý hektický den uzavřela ohňová show. To byly sobotní slavnosti princezny Alvíny v Andělské Hoře.

Mezi návštěvníky se proplétali lidé v dobových kostýmech a netypické dvojice nikoho nepřekvapily. Moderní kočárek tak tlačila maminka v brokátem vyšívaných šatech s patřičným středověkým dekoltem, policista se zastavil na kus řeči s poddanou zámeckého pána, po návsi se procházela děvčata v nejlepších středověkých šatech a zámecká paní si snad nechala róbu přivézt od královského dvora v Paříži.

V Andělské Hoře voněly andělské výpečky za dvacku i s nápojem nebo hosté mohli ochutnat středověkou kuchyni ve stáncích na náměstí. Urozená princezna Alvína mohla být spokojená. Její narozeniny Andělská Hora radostně a s úctou oslavila.