Předchozí
6 z 6
Další

Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka, Karlovy Vary (ANO)

Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka Karlovy VaryAndrea Pfeffer Ferklová, primátorka Karlovy VaryZdroj: Deník/Roman Cichocki

Výsledky voleb nejsou překvapením. Možná jsem čekala těsnější výsledek, ale na druhou stranu je třeba přihlédnout k velmi vyostřené kampani, a tak de facto mohl být výsledek velmi těsný nebo naopak velmi propastný. Průzkumy se tentokrát nemýlily. Novému prezidentovi přeji, aby opravdu spojil společnost a byl důstojným reprezentantem Česka. Přála bych si, aby opravdu nezapomněl na obyčejné lidi a s rozumem korigoval kroky vlády, která na obyčejné lidi zapomíná.

Jan Horník, starosta Boží Dar (STAN)

Jan Horník, starosta, Boží DarJan Horník, starosta, Boží DarZdroj: Deník/Roman Cichocki

Konečně bude na Hradě člověk, za kterého se nebudeme muset doma ani ve světě stydět. Věřím, že nový nestranický prezident bude plnit to, o čem se nás voliče snažil během volební kampaně přesvědčit.

Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje (KOA)

Petr Kulhánek, hejtman, Karlovarský krajPetr Kulhánek, hejtman, Karlovarský krajZdroj: Deník/Roman Cichocki

Spadl mi kámen ze srdce a jsem rád, že společnost má stále pud sebezáchovy, demokratické principy jsou v bezpečí a nemusím se po dlouhé době za svého prezidenta stydět. Jsem šťastný, že se na Hrad vrátí důstojnost, celkově se otevře a získá znovu, mnohdy ztracenou, důvěru společnosti.

Vladimír Lažanský, majitel zámku a zámeckého pivovaru Chyše

Vladimír lažanský, zámek a pivovar ChyšeVladimír Lažanský, zámek a pivovar ChyšeZdroj: Deník/Roman Cichocki

Z výsledku prezidentské volby mám velkou a upřímnou radost. Pan generál Petr Pavel byl vždy mým prezidentským kandidátem. Konečně po delší době máme pana prezidenta, kterého si snad zasloužíme.

Lukáš Bujna, husitský kněz, Sokolov

Lukáš Bujna, husitský kněz, SokolovLukáš Bujna, husitský kněz, SokolovZdroj: Deník/Roman Cichocki

Je to výsledek, ve který jsem doufal s tím, že nový prezident bude mít hodně práce a těžké práce pomoci společnost nějakým způsobem sjednotit.

Miroslav Balatka, senátor, Sokolov (STAN)

Miroslav Balatka, senátor, SokolovMiroslav Balatka, senátor, SokolovZdroj: Deník/Roman Cichocki

Mám strašnou radost. Jsem rád, že si tato země vybrala pravdu a snahu domluvit se. To si myslím, že je hrozně dobře a je to dobrý signál pro naši zemi. Na druhé straně jsem viděl konflikt a používání lží jako běžný argument v politice.