Předchozí
1 z 6
Další

Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka, Karlovy Vary (ANO)

Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka Karlovy VaryAndrea Pfeffer Ferklová, primátorka Karlovy VaryZdroj: Deník/Roman Cichocki

Výsledky voleb nejsou překvapením. Možná jsem čekala těsnější výsledek, ale na druhou stranu je třeba přihlédnout k velmi vyostřené kampani, a tak de facto mohl být výsledek velmi těsný nebo naopak velmi propastný. Průzkumy se tentokrát nemýlily. Novému prezidentovi přeji, aby opravdu spojil společnost a byl důstojným reprezentantem Česka. Přála bych si, aby opravdu nezapomněl na obyčejné lidi a s rozumem korigoval kroky vlády, která na obyčejné lidi zapomíná.

Jan Horník, starosta Boží Dar (STAN)

Jan Horník, starosta, Boží DarJan Horník, starosta, Boží DarZdroj: Deník/Roman Cichocki

Aby se neměnil a zůstal přirozený tak, jak se doposud prezentoval. Aby se plně věnoval agendě, která mu je dána Ústavou ČR a aby Hrad konečně republiku nerozděloval, ale skutečně spojoval. Šance v osobě nového prezidenta Petra Pavla je tu veliká, aby se mu podařilo rozevírající se nůžky polarizace ve společnosti naopak sbližovat, ale bez nás občanů to nemůže dokázat, a tak se snažme mu s tím pomoci.

Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje (KOA)

Petr Kulhánek, hejtman, Karlovarský krajPetr Kulhánek, hejtman, Karlovarský krajZdroj: Deník/Roman Cichocki

Vidím zřetelnou prioritu ve zmírnění polarizace ve společnosti, ve vstřícné rétorice k celé společnosti bez ohledu na politické preference, tedy celkově usilovat o zklidnění a ideálně postupnému zasypání hlubokých příkopů v názorově rozpolcených táborech. Stejně významnou prioritu vnímám v co nejrychlejší změně vnímání úřadu prezidenta - otevřenost hradu faktická i komunikační, získání ztracené důvěry a prestiže. A můj vzkaz prezidentu Pavlovi? Stejně jako jsem se s Vámi rád setkal v roce 2021 a byl rád, že jsme společně mohli předat medaile Karlovarského kraje Za zásluhy o bezpečnost, rádi Vás přivítáme, věřím jako jedni z prvních, jako prezidenta opět v Karlovarském kraji při Vašich návštěvách regionů.

Vladimír Lažanský, majitel zámku a zámeckého pivovaru Chyše

Vladimír lažanský, zámek a pivovar ChyšeVladimír Lažanský, zámek a pivovar ChyšeZdroj: Deník/Roman Cichocki

Malým úklidem na Hradě, který prezidentskou kancelář očistí od pár nepřístojných lidí a vrátí této instituci slušnost, kompetenci a noblesu, která v ní vládla za první republiky a poté zase v dobách pana prezidenta Havla a jeho kancléře Ivana Medka. Pokud se týká postupného odstraňování příkopů v dnešní rozdělené společnosti, bude třeba působit na vládu v oblasti školství, neboť pouze vzdělanost národa může výrazným způsobem přispět ke sjednocení společnosti. Bohužel, naše vlády již před mnoha lety na tuto svou posvátnou funkci výrazně rezignovaly a celý školský systém (kvalitně budovaný již od dob Marie Terezie) zdevastovaly. Pro budování spokojené a nerozdělené společnosti je také důležité vytvoření stabilního ekonomického prostředí. Zde i pan prezident může svou autoritou působit na současnou exekutivu. K tomuto úsilí jistě ještě dnes najde několik renomovaných odborníků, kterými se obklopí a kteří mu rádi pomohou v tomto úsilí. Závěrem k volbě našeho pana prezidenta dovolte mé malé vyznání: "Již jsem přestal závidět bratrům Slovákům jejich paní prezidentku.

Lukáš Bujna, husitský kněz, Sokolov

Lukáš Bujna, husitský kněz, SokolovLukáš Bujna, husitský kněz, SokolovZdroj: Deník/Roman Cichocki

Je to výsledek, ve který jsem doufal s tím, že nový prezident bude mít hodně práce a těžké práce pomoci společnost nějakým způsobem sjednotit.

Miroslav Balatka, senátor, Sokolov (STAN)

Miroslav Balatka, senátor, SokolovMiroslav Balatka, senátor, SokolovZdroj: Deník/Roman Cichocki

Určitě bude třeba spojit rozdělenou společnost. Nový prezident už tím začal, když ihned po svém vítězství v projevu poděkoval všem voličům, tedy i těm, jež dali hlas jeho protikandidátovi. To byl takový první signál, kterým naznačil, jakým směrem se bude jako prezident všech lidí ubírat.