Předchozí
1 z 5
Další

Karlovaráci jsou v tomto případě ale hodně skeptičtí, protože vizí a slibů slyšeli už mnoho, a jak se říká, skutek nakonec utekl.

Redakci zajímá, co si o těchto objektech čtenáři myslí. Nabízí jim přehled pětice nejostudnějších areálů a v rámci ankety hledá ten, který Karlovaráci vnímají jako nejhorší. V následujících dnech se tomuto tématu bude redakce podrobně věnovat.

1. Motototechna:

Zrezavělý areál na Rozcestí U Koníčka má velký potenciál. Jeho nový vlastník Petr Diviš čeká v těchto dnech na to, zda zastupitelé odsouhlasí prodej strategického pozemku. Pokud se tak stane, ještě na jaře by mohla začít výstavba parkoviště. Bývalou Mototechnu, která hyzdí Rybáře už čtvrt století, chce přestavět na multifunkční areál.

MotototechnaMotototechnaZdroj: Deník/Jana Kopecká

2. Pivovar v Rybářích:

V katastru Rybář se nachází další ostuda, zdevastovaný areál pivovaru. I v tomto případě mají vlastníci, společnost AF Company, zájem to změnit. Zásadní jednání s úřady má investor za sebou, dostal od nich zelenou. A tak by už nic nemělo bránit demolici zchátralých budov, které má nahradit bytová čtvrť.

V Rybářích se Karlovaráci cítí nejméně bezpečně. Důvodem je i areál zchátralého pivovaru, kde se vyskytují lidé bez domova a narkomani.V Rybářích se Karlovaráci cítí nejméně bezpečně. Důvodem je i areál zchátralého pivovaru, kde se vyskytují lidé bez domova a narkomani.Zdroj: Deník/Jana Kopecká

3. Staré Letní kino:

V tomto případě je majitelem město Karlovy Vary, které už definitivně odstoupilo od myšlenky, že by bylo kino znovu uvedeno do provozu. Otázkou je, co s ním bude. Vedení radnice ale odmítá, že by ho prodalo soukromým investorům, kteří by zde postavili například hotel.

Opuštěný areál letního kina u Richmondu.Opuštěný areál letního kina u Richmondu.Zdroj: Deník/Jana Kopecká

4. Stará vodárna:

Také tento zchátralý objekt vlastní Karlovy Vary. V současnosti ho využívají hlavně bezdomovci. Kancelář architektury města řeší jeho další využití. V minulosti se například uvažovalo, že by zde mohl vzniknout i hotel pro sportovce a účinkující, kteří budou hosty v nedaleké KV Areně.

Stará vodárna v Tuhnicích.Stará vodárna v Tuhnicích.Zdroj: Deník/Jana Kopecká

5. Barrandov na Hůrkách:

Vlastní ho nyní pražská společnost VSV Invest s.r.o., která vznikla teprve v červenci loňského roku, jejím majoritním podílníkem je V'yacheslav Hyndryuk. Před ní byl majitelem Barrandova RCI - Management, s.r.o. s ruskými podnikately. Areál roky chátrá a zarůstal náletovými dřevinami. V současné době ho majitel podle mluvčího karlovarského magistrátu Jana Kopála bourá a vyklízí. "Na objekt je vydaný demoliční výměr," upřesnil.

Objekt Barrandov na Hůrkách.Objekt Barrandov na Hůrkách.Zdroj: Deník/Jana Kopecká