Hnutí ANO dobylo Karlovy Vary s téměř čtyřiadvaceti procenty a lídryní Andreou Pfeffer Ferklovou, úplným nováčkem v politice. S osmiprocentním odstupem se za ANO zařadili Karlovaráci, kteří získali osm mandátů, tedy o tři více než před čtyřmi lety. KOA s pěti mandáty přišla o čtyři, a uspěli Piráti s pěti mandáty. Piráti se v karlovarské komunální politice až dosud neangažovali. Jejich start se tak povedl, i když očekávali lepší výsledek.

Z patnácti subjektů, které usilovaly o přízeň voličů, uspěla ještě ODS se třemi mandáty a KSČM si připisuje dva mandáty. Zastupitelstvo opouští hnutí O co jim jde, ČSSD, KDU-ČSL a Alternativa, která už ale nekandidovala. Největším poraženým letošních voleb jsou sociální demokraté, jejichž volební výsledek před čtyřmi lety činil pět mandátů, i když už to bylo pro tuto stranu fiaskem. Letošní volby jsou ovšem pro sociální demokraty naprostou pohromou, protože v zastupitelstvu budou její členové chybět poprvé v novodobé historii od devadesátých let.

Post primátora krajského města si nárokuje vítězné ANO a do čela města vysílá Andreu Pfeffer Ferkovou. A ta už avizovala, že ANO koaliční vyjednávání nebude odkládat.